Spisy Treści w Opowiadaniach!

Spisy Treści w Opowiadaniach!

Postprzez Al » 08 lis 2009, 23:36

Kochani Forumowicze !
(chciałam zacząć: Słoneczka Moje Forumowe, ale to dziwnie brzmiało, hm...)

Opowiadań i komentarzy na naszym forum przybywa. Odnalezienie się w nich nie zawsze jest proste, nieraz trudno wyłuskać interesujące nas rozdziały z pośród tych wszystkich postów.
Wśród Wąchaczy postanowiono więc ułatwić czytelnikom przeglądanie tekstów.
W każdym pierwszym poście danego opowiadania pojawić się będzie miał bowiem spis kolejnych rozdziałów. Każdy rozdział będzie odsyłał do kolejnego i poprzedniego, ułatwiając poruszanie się, zwłaszcza gdy komentarze między rozdziałami można liczyć na strony.
Każdy autor powinien zatroszczyć się, aby tego typu rzeczy znalazły się w jego opowiadaniu. Osoby które mają w sumie ponad 15 rozdziałów opowiadań, mogą poprosić Wąchacze o pomoc. (Prośby prosimy przesyłać do całej grupy wąchaczy, nie do poszczególnych osób. Większa szansa, że szybciej znajdzie się ktoś mający czas.)
Dla osób, które samodzielnie postanowią zatroszczyć się o to, przygotowałam jednak króciutki, uproszczony poradnik. Efekty zastosowania go, można zobaczyć w : Jeden Głupiec (One Stupid Person)- tlumaczeniu Luelle.
Prosimy by w ciągu najbliższego miesiąca, każdy autor dokonał odpowiednich zmian.

z pozdrowieniami

Al

~~~~

Krótki, Al-owy Poradnik Spisotworzeniowy!

1. Jak pobrać adres postu?
Klikamy w tytuł danego postu z rozdziałem. Kopiujemy adres z przeglądarki. Adres ów, będzie kierował nas do konkretnego postu, nie zaś do początku tematu.

2 . Jak robimy spis?

Spis treści
Kod: Zaznacz cały
[spojler]
[url=adres-postu-z-rozdziałem]numer rozdziału i/lub tytuł[/url]
[/spojler]

<=dajemy ich tyle, ile rozdziałów ma dany utwór.

3. Jak dodać na końcu rozdziału przeniesienie do wcześniejszego i późniejszego rozdziału?
[size=130]<=     [/size][url=adres wcześniejszego rozdziału]numer rozdziału i/lub tytuł jego[/url] [right][url=adres późniejszego rozdziału]numer rozdziału i/lub tytuł[/url][size=130]     =>[/size][/right].

Zamiast znaku <= możemy użyć też, znajdującej się w emotikonkach strzałki,

4. Jakieś klopoty?
Pisz do mnie lub do innego Wąchacza. Postaramy się pomóc w kłopocie!
Powoli tworzony chomik z fanfiction - zapraszam: al-collection
Al
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Re: Spisy Treści w Opowiadaniach!

Postprzez morgan » 20 lut 2011, 11:36

Jak odzewu nie było, tak nie ma. Mało kto dostosował się do wstawienia OBOWIĄZKOWEGO spisu treści.
Jestem nawet za edytowaniem postów i zrobieniem, czego trzeba, jednak... to odbierze autorowi punkty.

Co proponujecie?
Gadające głowy
Zanim dodacie temat, przeczytajcie: slash i f-f.
morgan
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Re: Spisy Treści w Opowiadaniach!

Postprzez Aratanooniel » 20 lut 2011, 14:27

Może najpierw pmki? Tylko tak, żeby jakiś biedak nie dostał od kilku osób jednocześnie bo się załamie :) Dajmy ludziom trochę czasu na dostosowanie się, niektórzy mają mnóstwo do wstawienia, inni rzadko zaglądają...
PS Może warto założyć temat a Kadrze, morg?
Z mądrości moderatorskich: Oczywiste oczywistości nie istnieją. Zrób facepalm i ruszaj dalej.
Nielusiowe tworki|Nielusiowa zupka|Niela czyta Puella bella
Akcja KDT
Obrazek
Aratanooniel
Moderator
Moderator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Powrót do TABLICA OGŁOSZEŃ