Gra: QUIZ Muzyczny

Łagodzi obyczaje.

Re: Gra: QUIZ Muzyczny

Postprzez Szitzu » 10 sie 2012, 17:57

Hmm, akurat tego pana nie kojarzyłam, dopóki nie usłyszałam o jego śmierci. Niemniej jednak nazywał się Eduard Khil, co zapisuje się również Edward Hill. Jego drugie imię (tak mi się zdaje, bo nie znam się kompletnie na rosyjskim) brzmi Anatolyevich. Był piosenkarzem rosyjskim.

Oczywiście nie jest tak, że n i c nie boli, bywa że d o s y ć boli. Ale nie boli s t r a s z n i e.

Haruki Murakami
Szitzu
Antyczny Władca Czasu
Antyczny Władca Czasu

Postprzez Morwena » 10 sie 2012, 18:24

Tak, o tego pana chodziło.
A drugie imię... to nie do końca drugie imię takie jak u nas czasem nadaje się dzieciom - zwykle bez większego związku rodzinnego, ale otczestwo - imię odojcowe. Zwykle imię odojcowe funkcjonowało tak jak nazwisko, ale w Rosji - oczywiście - ta sprawa była bardziej skomplikowana. Pan Khil miał ojca Anatola.
Twoja kolej!
Kobieto, puchu marny, ty jesteś jak zdrowie...
Morwena
Moderator
Moderator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Szitzu » 10 sie 2012, 19:02

Hmm, podejrzewam, że z moją znajomością muzyki obcej, może być trudno wymyślić coś w miarę przystępnego. Nie dam przecież zagadki o zespole, który jest mało znany nawet w okręgu działania, prawda?

To zaczynamy: ubiegam się o imię i nazwisko oraz pseudonim sceniczny pewnego pana. Gościł w Polsce tylko jeden jedyny raz, w Gdańsku, dokładniej 10 kwietnia 2011 roku. Trwała wtedy jego trasa koncertowa, podczas której promował swój ostatni (jak dotychczas) krążek, "What's My Name?". Jest gitarzystą, a w zasadzie wirtuozem gitary akustycznej i elektrycznej. Ponadto gra na shamisen (japoński instrument strunowy). Muzykę, którą komponuje dla swych fanów kwalifikuje się do Visual Kei oraz J-rock. Jest solowym wykonawcą. Ma żonę - Melody (japońska piosenkarka pop) oraz dwie córeczki: Lovelie i Jewelie. Kilka razy pojawiał się w gazetach kolorowych (mam tu na myśli Bravo i Popcorn). Znany jest także ze swych licznych tatuaży, kolczyków oraz ogólnie ekscentrycznego wyglądu i zachowania.
Jest byłym gitarzystą formacji Dué le quartz.
Jako solowy wykonawca, tworzy od 2002 roku.

Oczywiście nie jest tak, że n i c nie boli, bywa że d o s y ć boli. Ale nie boli s t r a s z n i e.

Haruki Murakami
Szitzu
Antyczny Władca Czasu
Antyczny Władca Czasu

Postprzez klemenciol » 11 sie 2012, 01:16

Jest to Takamasa Lee Ishihara obecnie noszący pseudonim Miyavi.

Dziwnym trafem spędziłam dzisiaj kilka godzin na czytaniu różnych opowiadań o nim :)
klemenciol
Współczesny Niemowlak
Współczesny Niemowlak

Postprzez Szitzu » 11 sie 2012, 11:19

Subarashii desu~!
No, czyli jednak coś potrafiłam przekazać od siebie. Aż jestem z siebie dumna. Bo ciężko było mi wybrać coś co jest choć trochę znane w Polsce. Ale jednak wyzwanie ukończyłam pomyślnie.
Teraz Twoja kolej na zagadkę~

Haruki Murakami
Szitzu
Antyczny Władca Czasu
Antyczny Władca Czasu

Postprzez klemenciol » 11 sie 2012, 15:10

A zatem:

Jest to fiński zespół grający folk-metal. Na swoim koncie mają już 10 koncertów w Polsce, a 28 października możemy się ich spodziewać w Krakowie na tegorocznym Heidenfest'cie. Dopiero co skończyli turę występów po Ameryce Południowej. Mają dziwne upodobanie do "zakrapianych" tekstów :)

Poproszę nazwę zespołu i co najmniej trzy alkoholowe piosenki.
klemenciol
Współczesny Niemowlak
Współczesny Niemowlak

Postprzez Szitzu » 11 sie 2012, 15:54

Nawet nie wiesz ile się zastanawiałam, czy to ten zespół, nawet teraz nie jestem tego pewna. Tak więc, oto wyniki moich przemyśleń.

Wydaje mi się, iż chodzi Ci o zespół, który nazywa się Korpiklaani, czego nie umiem nawet przeczytać, ale to nic. A piosenki podam cztery, tak na wszelki wypadek: "Vodka", "Happy Little Boozer", "Bring us pints of Beer" oraz "Beer beer".

A jeśli się jednak pomyliłam, proszę o wybaczenie.

Haruki Murakami
Szitzu
Antyczny Władca Czasu
Antyczny Władca Czasu

Postprzez klemenciol » 11 sie 2012, 21:01

Bravo!
A tam, sam tytuł jest prosty. Spróbuj zaśpiewać jakąkolwiek nieangielską ich piosenkę :) A nawet niektóre z angielskich maja takie tempo, że łamiesz język.
Starałam się nie podać żadnej nazwy własnej, żeby trudność zwiększyć. Stąd ta mglistość.
Teraz ty...
klemenciol
Współczesny Niemowlak
Współczesny Niemowlak

Postprzez Szitzu » 11 sie 2012, 21:27

No, nie powiem, łatwo nie było wpaść na sam zespół. W takim razie, znowu ja.

Zacznę od tego, iż jest to zespół azjatycki, a dokładniej, japoński. Założony został w 1997 roku i składa się z czterech mężczyzn. Ich byłym członkiem jest niejaki HIRO, który grał na basie w latach 1997-1999. Zaczęli działalność na scenie visual kei, jednakże dość szybko porzucili ten styl i zaczęto zaliczać ich do grona zespołów anagura kei, lecz co najważniejsze, i ta etykietka nie jest odpowiednim określeniem na to co prezentują fanom. Muzyka, którą wykonują, często określana jest mianami: psychodeliczna, jękliwa, liryczna. Ponadto, nie boją się oni eksperymentować. W wielu piosenkach można znaleźć wpływy chociażby nu metalu czy tango. Często można usłyszeć harmonijkę ustną, na której gra wokalista tegoż zespołu. Charakterystyczny jest dla nich solidny bass oraz łatwo rozpoznawalny, bardzo emocjonalny głos wokalisty, przeciągły i zawodzący, chwilami dość schizofreniczny.
Zespół jest bardzo popularny poza granicami swego kraju - wielokrotnie występowali już w Europie, grali także koncerty w Stanach i w Chinach, ale jak dotąd nie gościli w Polsce.

Poproszę o imię wokalisty, oraz tytuł ostatniej piosenki jaką (jak dotąd) wydali.

Haruki Murakami
Szitzu
Antyczny Władca Czasu
Antyczny Władca Czasu

Postprzez Al » 12 sie 2012, 01:31

Yuki Sakurai, i "Akikaze no Rhapsody" ? (jeśli chodzi o wydanie piosenki (singiel) a nie całego albumu).

Niach, niach, swoją drogą - fajni są ^^ Nie do końca mój klimat, ale lubię ich Ningen Fushin i Eternal wish :D I taką z Alicją w krainie Czarów w mv,ale kompletnie tytułu nie pamiętam :D
Powoli tworzony chomik z fanfiction - zapraszam: al-collection
Al
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Szitzu » 12 sie 2012, 14:18

Niestety nie. Miałam na myśli inny zespół. W takim razie, mała podpowiedź:

został założony w Ibaraki, w Japonii. Pozostali członkowie to: Miya, YUKKE i Satochi. Ponadto piosenka, o której tytuł się ubiegam została nagrana, by umieścić ją w openingu anime Inu x Boku SS. Nazwa zespołu przedstawiana jest także w ten sposób: 69.

Haruki Murakami
Szitzu
Antyczny Władca Czasu
Antyczny Władca Czasu

Postprzez Al » 12 sie 2012, 21:08

O ja, szukam po niszowych bo ostatnio takie mi chodzą na playliście a tu... MUCC? :D Nie wpadłabym na to, mimo że to MUCC-owy album niedawno kupowałam xD

vokal: Tatsurou piosenka: Nirvana? :D Ten singiel kojarzę jako ostatni :D
Al
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Szitzu » 12 sie 2012, 23:04

Hai~! Brawo, bo zaczęłam myśleć, że przegięłam z tym zespołem. MUCC jest genialne i ukochane przeze mnie, ale w niektórych okręgach mało znane, a niekiedy wręcz nieznane. Dlatego cieszy mnie to, że ktoś ich zna.
Kupiłaś ich ostatni album? Waaa, też bym chciała mieć.

W każdym razie - teraz Twoja kolej na zadanie pytania~

Haruki Murakami
Szitzu
Antyczny Władca Czasu
Antyczny Władca Czasu

Postprzez Al » 12 sie 2012, 23:37

Ostatni nie, chyba sporo wcześniejszy, na którym było coś znane na youtube jako Sanbika, a na płycie... Hymn? :D Uwielbiam je, zwłaszcza za WOKAL <pr>

Moja zagadka...
Zespół ten powstał całkiem, całkiem niedawno. Narazie wydali jeden album i minialbum, oraz trochę singli. Album wydany został w 2012 roku i nazywa się Genesis. Imię wokalisty piszemy z myślnikiem, często też myślnik dodawany jest w nazwie zespołu. Nie trudno domyślić się, że jest to j-rock :D

Poproszę o ich utwór/utwory, w którym występuje nazwa jesienno-zimowego miesiąca.
Al
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Poprzednia strona

Powrót do Muzyka