[D] Szkolna Wycieczka Do Ministerstwa Magii

W świecie Harry'ego Pottera. [UWAGA! Dział slash widoczny jedynie dla zarejestrowanych użytkowników]

Moderatorzy: cathyhope, Sweetkawai

[D] Szkolna Wycieczka Do Ministerstwa Magii

Postprzez Tristan » 11 lut 2008, 10:27

Tytuł: Szkolna Wycieczka Do Ministerstwa Magii
Autor: Tristan
Gatunek: Drable
Ostrzeżenia: Nieco makabryczne, przeznaczone tylko dla miłośników czarnego humoru.

Szkolna Wycieczka Do Ministerstwa Magii

- A tutaj dzieci, jest słynna fontanna symbolizująca pokój między stworzeniami magicznymi a czarodziejami. Została ona zniszczona ponad sto lat temu w bitwie z Lordem Voldemortem. Dopiero niedawno ją odtworzono.
- Tu zaś, mamy wejście do Sali Przesłuchań. Służyła ona głównie w czasie procesów Śmierciożerców oraz jednego ucznia, który zapomniał, że w wakacje nie wolno używać czarów.
- A tu? - Jeden z uczniów oderwał się od grupy i pobiegł ku łukowi z zasłoną. ? Zostaw to, Rupercie! ? Ale było za późno. Chłopiec szybko złapał poły materiału i szarpnął.
Uczniowie wielkim ?och? okazali zachwyt nad szkieletem, przyklejonym do ściany zaklęciem trwałego przylepca.

Od autora:
- W HP i ZF nie ma dokładnie opisane jakim zakleciem został uderzony Syriusz. Jako że promień był czerwony to nie mogła być Avada. Syriusz zginął przekraczając zasłonę.
Po dyskusji z NoName:
- W ministerstwie napewno stosują zaklęcia odświeżające powietrze, a więc nie było czuć...
- Zasłona była marki dźwiękoszczelnej! :twisted:
T jak Tristan, T jak terrorysta
Tristan Zabójczy Terrorysta
Za tytuł serdecznie dziękuję Morwenie!
Słowo honoru, że zrobię wszystko by na niego zasłużyć.
Tristan
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Re: [D] Szkolna Wycieczka Do Ministerstwa Magii

Postprzez Malinka » 11 lut 2008, 10:27

Mnie się podobało i choć niektóre dowcipy pod tytułem 'czarny humor' nie bawią mnie, ten drabelek podbił moje serce : D Zgrabny, miło się czytający ^^ i pomimo swojej pointy, zabawny.

Mam tylko kilka uwag z gatunku 'interpunkcja':
A tutaj dzieci, jest słynna fontanna symbolizująca pokój między stworzeniami magicznymi, a czarodziejami.

Nie powinno być przecinka przed 'a czarodziejami', bo Ty wymieniasz między czym a czym miał być ten pokój ^^

Tu zaś, mamy wejście do Sali Przesłuchań.

Wydaje mi się, że nie powinno być przecinka po 'zaś', ale ręki nie dam sobie uciąć : D *chowa za siebie łapkę*

Służyła ona głównie w czasie procesów Śmierciożerców oraz jednego ucznia, który zapomniał że w wakacje nie wolno używać czarów.

Za to przecinek winien być przed 'że' po 'który zapomniał'.

Reasumując, poproszę o jakiś równie miły utworek ^^
Malinka
Współczesny Niemowlak
Współczesny Niemowlak

Postprzez psota » 11 lut 2008, 10:27

Heheheh... zabawne...
Ten szkielet to zapewne " ". :D
Ładnie wyszło... naprawdę....

Duże brawa...!!!
Dawka czarnego humoru na początek nudzącego wieczoru przed kompem... O to jest coś...

Z.P. psota
psota
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Nevermind » 11 lut 2008, 10:28

malinka napisał(a):A tutaj dzieci, jest słynna fontanna symbolizująca pokój między stworzeniami magicznymi, a czarodziejami.

Nie powinno być przecinka przed 'a czarodziejami', bo Ty wymieniasz między czym a czym miał być ten pokój ^^

Tak właśnie. Natomiast powinien być przed "dziećmi" - bo to wtrącenie, więc powinno zostać ujęte pomiędzy przecinki.

malinka napisał(a):Tu zaś, mamy wejście do Sali Przesłuchań.

Wydaje mi się, że nie powinno być przecinka po 'zaś', ale ręki nie dam sobie uciąć : D *chowa za siebie łapkę*

Nie chowaj, dobrze prawisz.

Ja bym widziała tu jeszcze dwa przecinki (czerwone):

Zostaw to, Rupercie!
Uczniowie wielkim ?och? okazali zachwyt nad szkieletem, przyklejonym do ściany zaklęciem trwałego przylepca.

A co do samego drabbelka w końcu - naprawdę niezły. Czarny humor to zdecydowanie moja działka. A ta była prosto w żyłę :f
Nevermind
Współczesny Niemowlak
Współczesny Niemowlak

Postprzez NoName » 11 lut 2008, 10:28

Och, i ja tego jeszcze nie skomentowałam? :shock: Cóż za skandaliczne zaniedbanie. Już się poprawiam :wink: Mówiąc szczerze, sama nigdy się nie zastanowiłam co się stało z Syriuszem, no nie żyje to nie żyje. A przecież faktycznie - po pierwsze Bella nie rzuciła Avady, a to jedyne zaklęcie zabijając jakie poznajemy w kanonie; a po drugie Syriusz wpadł za tę zasłonę, ale nikt go nie próbował wyciągać i z tego co pamiętam, odciągnęli Harry'ego. No to jak ten Syriusz w końcu umarł? Brrrrr... Tristan, muszę Ci przyznać, że masz talent do wyłapywania głupich szczegółów, na które nikt inny nie zwraca uwagi i rozwijania z nich prawdziwych perełek. :wink:
NoName is also a name.

Impossible is nothing.

Muś, władca wołacza!
NoName
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Seira » 11 lut 2008, 10:29

Kwiiiik!

Nie martw się, NoName, ja też yyy zapomniałam? :oops:

A więc tak...kwiiik! xD

Jak na drabble, krótkie, ale treściwe. Muahahaha, szkielet....A ten mały to co, wnuk Pottera? :twisted:
Oprócz szkieletu rozbawiła mnie jeszcze wzmianka o Harrym vs Śmierciożercy :wink:

Śmieszne, miłe i ładnie napisane ^^
""Precz z mej pamięci!" - tego rozkazu moja i twoja pamięć nie posłucha."

Mój lasfm
Seira
Jaśnie Pan Oświecony
Jaśnie Pan Oświecony

Postprzez NoName » 11 lut 2008, 10:29

Seira napisał(a):Jak na drabble, krótkie, ale treściwe.

Drabble mają to do siebie, że są krótkie i treściwe :twisted:
A no faktycznie, chociaż to raczej nie Harry alias Śmierciożerca, bo nikt nie mówił, że też był Śmierciożercą, tylko że Śmierciożercy i jeden uczeń... Biedny Harry :wink:

Chodziło mi o to, że jak na drabble krótkie...za krótkie :wink: bo 100 słów na pewno nie ma^^ i chodziło mi o Harry przeciw Śmierciożercy xD a nie, że P. jest Śmierciojadem ^^
NoName is also a name.

Impossible is nothing.

Muś, władca wołacza!
NoName
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Tristan » 11 lut 2008, 10:30

HAHA... ma równiutko 100 słów!
Dzięki za miłe komentarze (pławię się w chwale... mniam).
T jak Tristan, T jak terrorysta
Tristan Zabójczy Terrorysta
Za tytuł serdecznie dziękuję Morwenie!
Słowo honoru, że zrobię wszystko by na niego zasłużyć.
Tristan
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Luelle » 14 mar 2008, 13:42

Pomysł dobry, nawet bardzo. Przemilczę fakt, iż to drabble nie było do końca zrozumiałe (przynajmniej dla mnie). Przeczytałam raz, potem drugi, a potem wpadłam na pomysł przeczytania notki od autora i... oświeciło mnie! No tak, przecież to Syriusz! Chyba jeszcze nikt nie wpadł na coś takiego. Gratuluję wyobraźni i logicznego myślenia, bo w końcu coś się z biednym Siri musiało stać, po wpadnięciu za tą nieszczęsną zasłonkę... Nie wiem jak inni, ale ja kupuję twoją wersję. Przekonałaś mnie.
Rzadko kiedy ktoś potrafi pisać dobre drabble, a tobie się to udało :). Jestem pod wrażeniem.
"Skrwawione ręce, opalone skrzydła -
Anioł usłyszał - "Odejdź! nic nie wskórasz."
I już nie błyszczą srebrne w słońcu pióra,
Lecz czarna wstaje przeciw chmurze chmura..."
(Maria Pawlikowska - Jasnorzewska)

Lady in black ]:P
Luelle
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Astaraela » 12 lip 2008, 16:24

A mnie się na koniec wyrwało takie "och jeeej" z głębi mojego mhrocznego serduszka i uśmiechnęłam się szeroko. A to załatwili Siriego. :twisted:

Jeśli chodzi o to, że niektórzy nie rozumieli w jaki sposób Rowling ukatrupiła Blacka, to wydaję mnie się, że mogę troszkę pojaśnić tę sprawę.

Kiedyś jako dodatek do SuperExpressu bywała taka gazetka (a może i nadal jest) jak "Tajemnice Świata" czy coś podobnego i w jednym numerze były opisane pewne drzwi. Ano drzwi wyglądały tak, jak powinny, tylko że ich twórca sprawił, że były drzwiami "na tamten świat". Podobno facet przeszedł przez nie i zniknął. Nie pamiętam już jak się ten twórca nazywał i kiedy oraz gdzie zrobił te drzwi, ale historia ta była opatrzona mianem "prawdziwa".

Wygląda na to, że Jołaśka wykorzytsała ten motyw, bo niewątpliwie łuk, jak i jego "prawdziwy" odpowiednik kogoś przeprowadziły na tamtą stronę.

Ale pomysł rozwiązania sprawy trwałym przylepcem dużo bardziej mnie się podoba. :twisted:

Pzdr. Elencza.
Astaraela
Antyczny Władca Czasu
Antyczny Władca Czasu

Postprzez Puchacz » 09 sie 2009, 03:38

<szok>
(godzinę później)
<hahaha>

Miałam ochotę na drabble, znalazłam to. Zaciekawił mnie tytuł. Jak się wyjdzie z szoku to żart genialny. Chichrałam się, jak głupia. Cudowny pomysł, oryginalny, niebanalny... wspomninałam, że cudowny? Wykonanie idealne, bez zarzutu. Przypomniałaś mi, za co się kocha czarny humor.
Dobre wyjaśnienie nie jest złe. Poproszę magiczny odświeżacz powietrza, bo mi trupem zalatuje...

Gratuluję i Wena życzę
Obrazek

Podążaj za białym królikiem.
Modzi widzą przez peleryny niewidki.

Pusia lubiła swój zielony balonik...!
Puchacz
Moderator
Moderator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Astra Black » 26 lut 2010, 15:54

Faktycznie nie dla fanów Syriego, choć może by im się spodobało. W końcu tylko wytłumaczyłaś co się z nim działo, nie? Rozwiązałaś zagadkę, nad którą zastanawiałam się zaledwie ułamek sekund,y zanim nie przyjęłam do wiadomości, że on nie żyje.
Jeśli zaś chodzi o zaklęcie, którego użyła Bella... Wszyscy używali łatwych zaklęć i po kolorze promienia założyłam, że dostał drętwotą i po prostu, z jakiegoś powodu, nie może wyjść.
Drabble cudny i taki zaskakujący, że aż śmiać się chce.
Dopiero niedawno ją odtworzono
,a
Została ona zniszczona ponad sto lat temu
Naprawdę pomyślałby kto, że się pośpieszą.
Ten Rupert to może jakiś pra pra pra (...) wnuk Pottera? Tak zdecydowanie. Oni zawsze muszą być ciekawscy i odstawać od reszty.

Sala Przesłuchań? Rozumiem, że Śmierciożerców (Głupia nazwa, nie?).
oraz jednego ucznia, który zapomniał, że w wakacje nie wolno używać czarów
Och. To od razu skojarzyło mi się z Harrym. Skazali go za to po wojnie? No, bo jak od razu po procesie to kto pokonał Czarnego Pana?
Uczniowie wielkim ?och? okazali zachwyt nad szkieletem
Nie ma to jak strach czy chociażby szacunek dla zmarłego. Zachwyt murowany. Przecież widzą szkielet człowieka.

Ogólnie tekst wspaniały!

Pozdrawiam,
Astra
Nie ma większych głupców od ludzi. Najpierw usilnie marzą, by nie pamiętać , a następnie pragnął sobie przypomnieć.
Astra Black
Nektar Młodości
Nektar Młodości

Postprzez Morwena » 18 kwi 2010, 00:07

Uparłam się na Ciebie, Tris, strasznie. :P
Chyba dam sobie na razie spokój i przerzucę się na kogoś innego, bo tak Ci utuczę Wena, że nie będzie w stanie kiwnąć palcem. Ale dopóki tu jestem, ściskam Cię za kolejne przyjemne drabble.
Teraz mi się skojarzyło: Twoje drabble są jak EKG osoby, której serce zatrzymało się i nagle ruszyło - prosta linia (opis) i nagle trach! wyraźna górka (zakończenie). Bardzo to lubię, jestem szczęśliwa, kiedy ktoś mnie w taki sposób zaskoczy.
Co do treści... Nie ma jak szkolna wycieczka w przeinteresujące miejsce... Chyba że nagle trafi się na jakiś kolorowy akcencik. Ten szkielet to... Prawda? Biedny Syriuszek. Lżył biedną matkę razem z portretem, a sam poszedł w jej ślady. Tylko trochę gorzej został zakonserwowany, swoją drogą długo musiał leżeć, że tylko szkielet się ostał.
Pozdrawiam!
M.
Kobieto, puchu marny, ty jesteś jak zdrowie...
Morwena
Moderator
Moderator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez coolness » 30 kwi 2010, 18:49

Wiesz co, Tris, dochodzę do wniosku, że strasznie lubię Twoję drabble. Praktycznie wszystkie mi się podobały (z wyjątkiem chyba jednego, który niebardzo przypadł mi do gustu).

W każdym razie, odnośnie tego.
Przyjemnie się czytało, a końcówka zaskakuje. Poza tym jest o Syriuszu *jupi* (co z tego, że martwym... i tak go lubię ;)).
Rzeczywiście dla miłośników czarnego humoru (jak to dobrze, że takim ktosiem jestem ;)).

Pozdrawiam,
coolness
Podpis uciekł. Uwaga! Bije, kopie, gryzie...
coolness
Nawiedzony Romantyk
Nawiedzony Romantyk

Postprzez Anula93 » 21 lip 2010, 16:43

To... To... To... To, to jest genialne.
Faktycznie potraktowałaś go strasznie. Jak można, żeby biednego Syriusza w ten sposób...
Powiem tyle - ci biedni uczniowie będą mieć przez ciebie koszmary do końca życia. Ta biedna czarownica chyba już nigdy nie oprowadzi żadnej grupy po pomieszczeniu którego wcześniej dokładnie nie sprawdziła. To straszne.
A tak właściwie, gdzie sprzedają bilety na taką wycieczkę? No wiem, że ta jest niby szkolna, ale to przecież rażąca nieuczciwość, żeby ludzie którzy nie chodzą już do szkoły nie mogli iść na taką wycieczkę. Bo zgaduję, że za sto lat nie będę chodzić już do szkoły.
Na razie pozdrawiam i życzę więcej takiej mrocznej weny ;)
Nie ten umiera, co właśnie umiera, lecz ten co żyjąc w martwej kroczy chwale!
Jacek Kaczmarski
Dropbox - miejsce na twoje pliki w Internecie
Obrazek
Obrazek
Anula93
Współczesny Niemowlak
Współczesny Niemowlak

Postprzez holic69 » 07 wrz 2012, 16:54

Wiele mógłbym napisać, chociaż słowa tego w pełni nigdy nie oddadzą. Jest krótko, zwięźle i genialnie, dokładnie tak jak obiecywałaś. Teraz już wszystko rozumiem i cały tom nabrał głębszego sensu. Nie spędzam całych nocy nad rozmyślaniem gdzie zniknął Syriusz. Mimo moich wszystkich ochów i achów jest jedno "ale". Mianowicie te "dzieci". Kto na tym świecie i również tamtym jest w stanie upilnować dzieci, aby nie dotykały eksponatów placz: Wiec pozostaje mi tylko podziękować serdecznie za ten krótki acz wszystko wyjaśniający tekst <pow> i nie myśleć o tych wszystkich przyklejonych do szkieletu dzieciach :)
??? ??? ??? ??? ???
holic69

Postprzez Rigeric » 08 gru 2012, 20:17

He,he, he, lubię tego drabbla, i to bardzo. Naprawdę. Niby zwyczajna wycieczka sto lat po wydarzeniach z HP, ale ile niesie emocji. A ten szkielet był punktem kulminacyjnym. Cóż... biedny Syriusz. Przez moment sobie pomyślałem, że to ten dzieciak wleci za zasłonę, ale potem już się kapnąłem, że masz na myśli Blacka. Wyobraziłem sobie reakcję dzieciaków na widok szkieletu :geek:. Tak więc bardzo dobry tekst. Drabble, a mi przypadł do gustu. To dobrze o nim świadczy.

Weny,

Rig.
Oś czasu dla ciała poety zmierza nieubłaganie w prawo, oś czasu dla jego duszy biegnie tylko w dół lub w górę, lecz wiecznie jest młoda...

Poezja nie jest dla poetów.
Poezja jest dla adresatów...
Rigeric
Antyczny Władca Czasu
Antyczny Władca Czasu

Postprzez sowa101 » 13 gru 2016, 20:01

Szczerze? Nie mam pojęcia co myśleć o tym drabble. Nie wywarło ono na mnie żadnego wrażenia- co z pewnością jest jego wadą :P Nie ma tu nic zabawnego, zaskakującego czy oryginalnego. Przynajmniej w moim odczuciu. Może po prostu czarny humor nie jest dla mnie. W każdym razie widząc jak wiele osób zachwyciłaś mam nadzieję że będziesz tworzyć dalej. A nuż kiedyś i mnie porazi twój geniusz ;)
ciepło pozdrawiam i życzę weny
Ravenclaw i szczęśliwe zakończenia górą ;)
sowa101
Nektar Młodości
Nektar Młodości

Powrót do FanFiction