[D]Inwersja Dynamiczna

W świecie Harry'ego Pottera. [UWAGA! Dział slash widoczny jedynie dla zarejestrowanych użytkowników]

Moderatorzy: cathyhope, Sweetkawai

[D]Inwersja Dynamiczna

Postprzez Al » 18 sty 2011, 18:33

Autor: Al
Beta: brak
Forma/długość: drabble, 100 słów
Przemoc/sex: ?/0

UWAGA:
Fandom HP z inspiracją z Czaropisu Charltona Blake (polecam tą książkę! )
Drabble spod szyldu "Nie z tej bajki"/lekki crossover :)
Dla shimatty.

Inwersja Dynamiczna

Zacisnął zęby. Nie pozwoli by ta wada zmieniła jego przeznaczenie. Zerknął z obrzydzeniem na stojące w rzędzie myszy.
Skupił się.
-Avada Kedava!
Mysz zadrżała i... kichnęła. Cholera. Wzdychając, podszedł do kolejnej. Jeśli tylko dostatecznie się skoncentruje...
Avada Kedavra!
Martwa.
To może być tylko przypadek, musi spróbować jeszcze raz.
-Avada Kedavra!
TAK!
Jeszcze tylko kilka ćwiczeń...
-Avada Kedarva!
Poczuł jak coś go lekko odepchnęło, ale...TAK! Kolejna martwa!
Ta parszywa magiczna dysleksja nie zniszczy jego planów.
Nie zauważył, że gdy rozmyślał nad byciem przyszłym mrocznym władcą świata, mała szara myszka z blizną w kształcie błyskawicy, otrząsnęła się oszołomiona i czmychnęła do nory.
Powoli tworzony chomik z fanfiction - zapraszam: al-collection
Al
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Re: [D]Inwersja Dynamiczna

Postprzez psota » 24 sty 2011, 17:05

Czmychnęła do norki? Och tak i to na całe jego nieszczęście, na wiele lat i stała się utrapieniem do jego ostatnich chwil życia. Tak się zastanawiam... idealnie oddałaś idiotyzm Voldemorta, jaki został przedstawiony przez uroczą autorkę całego cyklu. Jakim cudem tak potężny, czarnoksiężnik mógł się okazać takim durniem w starciu z nastolatkiem? Dla tego, że miał dyslekcję? Ha ha ... być może tak...

Biedne myszki. Od lat stają się "królikami doświadczalnymi" naukowców. Zaś całkowicie rozśmieszył mnie fragment
-Avada Kedava!
Mysz zadrżała i... kichnęła.

Słowo "kichnęła" to istna groteska, niesamowity kontrast z zaklęciem i jego późniejszym skutkiem prawidłowym. Śmierć - kichnięcie = atak śmiechu u czytelnika.

Och weny, weny! Więcej takich sympatycznych utworów. Bez idiotycznych zaskoczeń, aczkolwiek z jasnym i miłym przesłaniem.
Więcej!
Pozdrawiam
Z.P. psota
psota
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Puchacz » 27 sty 2011, 18:26

Rozbawiły mnie trzy rzeczy.
1. Mysz, która kichnęła po zaklęciu uśmiercającym. Tak! To było dobre, jeśli ktoś to sobie wyobrazi.
2. Magiczna dysleksja, bo to mój osobisty konik, mogę godzinami rozmawiać o pokonywaniu własnych słabości.
3. Myszka z błyskawicą, która ucieka po klątwie.
Tak, uważam, że to bardzo dobre drabble i już dawno się tak szczerze nie zaśmiałam, jak po przeczytaniu tego.
To dobry pomysł, który został znakomicie wykorzystany. Życzę dużo weny i więcej takich drabbli!

Pozdrawiam
Puś
Obrazek

Podążaj za białym królikiem.
Modzi widzą przez peleryny niewidki.

Pusia lubiła swój zielony balonik...!
Puchacz
Moderator
Moderator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez psota » 07 wrz 2011, 15:55

Al jesteś niesamowita, Twoje teksty są niesamowite!
Podoba mi się Twoje spojrzenie na świat, to jak ubierasz myśli, jak ukrywasz wśród nich swoją inteligencję, prawdę, morał.

Drabbulek nie specjalnie wstrząsający, a jaki mądry. Cóż za przewrotność losu. Jedna wada powoduje wiele komplikacji, wiele komplikacji niszczy cały zamiar. Drobne potknięcie może zaważyć na całym życiu, późniejszym losie. Nawet ta durna mysz, która kicha. Bardzo mądre, a przym zabawne i pożyteczne. Kojarzy mi się to z bajkami Krasickiego. Pokazujesz jak łatwo przeoczyć coś tak naprawdę bardzo istotnego - "Poczuł jak coś go lekko odepchnęło, ale...". Poczuł, ale nie zwrócił uwagi. Inna mądrość? Sukces przysłonił mu wszystko inne. Skupił się tylko na sobie. Klapki na oczach i wio! Szkoda tylko,że taka niepozorna, mała myszka będzie robiła tyle rabanu w przyszłości, a za swoje niedopatrzenie on zapłaci wielką cenę. Jeden błąd, a kosztuje tak wiele.

Weny Al! Weny, by tak twórcze i mądre rzeczy wychodziły spod Twojego pióra!
Pozdrawiam,
Z.P. psota
psota
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Luelle » 19 wrz 2011, 22:42

Al, chylę czoło przed Twoją inwencją twórczą. :) Twoje teksty nieustannie mnie zadziwiają.
Magiczna dysleksja musi być naprawdę uciążliwa. Żeby nie móc zabić biednej małej myszki za pomocą Avady. Z drugiej strony dla myszki to lepiej. Chociaż, jak się domyślamy z powodu blizny w kształcie błyskawicy będzie miała w przyszłości nie lada kłopoty.
Mysz zadrżała i... kichnęła. Cholera.

Uwielbiam ten fragment!

Weny!
Lu
"Skrwawione ręce, opalone skrzydła -
Anioł usłyszał - "Odejdź! nic nie wskórasz."
I już nie błyszczą srebrne w słońcu pióra,
Lecz czarna wstaje przeciw chmurze chmura..."
(Maria Pawlikowska - Jasnorzewska)

Lady in black ]:P
Luelle
Administrator