[D]Tajemnica wszystkich wielkich czarodziejów +12

W świecie Harry'ego Pottera. [UWAGA! Dział slash widoczny jedynie dla zarejestrowanych użytkowników]

Moderatorzy: cathyhope, Sweetkawai

[D]Tajemnica wszystkich wielkich czarodziejów +12

Postprzez euphoria » 11 lis 2011, 15:39

autor: euphoria
tytuł: Tajemnica wszystkich wielkich czarodziejów
długość: drabble razy 1,5 :) czyli 150 słów :)
opis: mój humor, który jest jednocześnie ostrzeżeniem...

ten absurd dedykuję MSQ za to, że jest :)

Kiedy Harry Potter spędzał pierwsze święta w Hogwarcie, przyszli do niego Fred i George Weasley. Z relacji Rona wiedział, że bliźniacy są obyci zarówno z samą szkołą jak i magiczną wioską - Hogsmeade. Szanował więc ich wiedzę i nie zdziwiło go, że swój wykład rozpoczęli mentorskim tonem.
- Czy wiesz, co jest tajemnicą wszystkich wielkich czarodziejów, Harry? - spytał Fred, a może był to George?
- Masz szansę zostać jednym z nich i chcemy cię przygotować - dodał drugi poważnym tonem.
Harry zastanawiał się przez kilka chwil, ale nic nie przychodziło mu do głowy. W końcu któryś z bliźniaków ulitował się nad nim.
- Dumbledore ma tę śmieszną czapkę - zaczął. - McGonagall kok, który zawsze jest ciasno spięty lub tiarę, taką zresztą nosił sam Merlin? Snape? Tak jest potężnym czarodziejem i ma tłuste włosy? - zawiesił głos.
Harry słuchał z przejęciem otwierając coraz szerzej usta.

- Tym, co łączy wszystkich wielkich czarodziejów, Harry, jest łupież - oświadczyli obaj z powagą.
euphoria
Nawiedzony Romantyk
Nawiedzony Romantyk

Re: [D]Tajemnica wszystkich wielkich czarodziejów +12

Postprzez Luelle » 29 lip 2012, 23:42

Ponoć drabble ma zaskakiwać. I Twoje drabble, euphorio faktycznie mnie zaskoczyło. Prędzej spodziewałabym się jakiejś alergii na szampony niż łupieżu. Niestety zaskoczenie to chyba jedyne co wywołał we mnie ten tekst. W opisie napisałaś "mój humor, który jest jednocześnie ostrzeżeniem", nie do końca to zrozumiałam, ale nastawiłam się na zabawne, śmieszne drabble i może to był błąd.
Nie trafiło do mnie niestety.
Lu
"Skrwawione ręce, opalone skrzydła -
Anioł usłyszał - "Odejdź! nic nie wskórasz."
I już nie błyszczą srebrne w słońcu pióra,
Lecz czarna wstaje przeciw chmurze chmura..."
(Maria Pawlikowska - Jasnorzewska)

Lady in black ]:P
Luelle
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Re: [D]Tajemnica wszystkich wielkich czarodziejów +12

Postprzez sowa101 » 15 kwi 2013, 09:03

Cóż mnie się to drabble bardzo podobało. Po przeczytaniu miałam nawet mały atak śmiechu wyobrażając sobie minę jaką musiał mieć Harry. Nic dziwnego, że Voldemort postanowił się odrodzić bez włosów :). Dziwne tylko, że taki wielki Mistrz Eliksirów jak Snape jeszcze czegoś na to nie wymyślił... Co do błędów to wydaje mi się że zdania: "Tak jest potężnym czarodziejem i ma tłuste włosy?" oraz "...taką zresztą nosił sam Merlin?" powinny się kończyć kropką. Ale to moje zdanie. Dzięki za ten tekst. Weny!
Ravenclaw i szczęśliwe zakończenia górą ;)
sowa101
Nektar Młodości
Nektar Młodości

Powrót do FanFiction