PostCrossing

PostCrossing

Postprzez sway » 29 kwi 2011, 20:40

http://www.postcrossing.com/

Jest to taki światowy projekt. Wszystko polega na tym, że zakładamy sobie konto, na którym podajemy swój adres (Otrzyma go wyłącznie osoba, która Cię wylosuje), a następnie klikamy odpowiednią opcję i komputer losuje nam jakąś inną osobę na protalu z jakiegokolwiek innego (A czasem i tego samego.) miejsca na świecie. Gdy już tak się stanie to wysyłamy tej osobie pocztówkę, o której ona nie wie aż do czasu gdy nie znajdzie go w swej skrzynce, bądź listonosz wręczy do rąk własnych : ) Tak samo my nie wiemy nic o ewentualnych osobach, które wylosowały nas.

Takim sposobem wysyłam już... 10 kartek? Dwa razy do Chin, Rosja, Niemcy, UK, Kanada, USA, Finladnia oraz Belize : ) Z reguły to jakieś widokówki z mojego miasta. Sama dostałam na razie dwie - jedną od dziewczyny z Niemiec (No cóż, w sumie to z niedaleka), a drugą od kogoś z Tajlandii (Ani po profilu, a co dopiero po imieniu, nie potrafię określić płci : P). W każdym razie, ta druga kartka zawładnęła absolutnie moim sercem. Po pierwsze: dla nas, Europejczyków, z naprawdę egzotycznego miejsca; a po drugie: niezwykle ładna z niezwykle ładnymi znaczkami. : )

Próbował ktoś coś kiedyś? Jakie odczucia, przemyślenia? : )
Obrazek
Somebody help me sing? Oo-ooh!
sway
Przejściowy Pokój
Przejściowy Pokój

Re: PostCrossing

Postprzez morgan » 29 kwi 2011, 21:51

Szczerze mówiąc, nigdy nie słyszałam o takiej akcji, a szkoda. Myślę, że gdybym nie była ubogą studentką, to na pewno bym się do niej przyłączyła... Wysyłanie i otrzymywanie pocztówek z całego świata - przepiękny pomysł.
Zwłaszcza, iż od wszystkich moich znajomych wymagam przesłania mi kartki z miejsca, które odwiedzą.
Hm, może, może... zróbmy taką akcję na EL - wylosujmy po jednej osobie i prześlijmy jej pocztówkę z miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. Co Wy na to, drogie Sianomaniaszki? <pom>
Gadające głowy
Zanim dodacie temat, przeczytajcie: slash i f-f.
morgan
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Tristan » 30 kwi 2011, 08:40

Warto spróbować, tylko nie mam pojęcia jak zorganizować losowanie.
T jak Tristan, T jak terrorysta
Tristan Zabójczy Terrorysta
Za tytuł serdecznie dziękuję Morwenie!
Słowo honoru, że zrobię wszystko by na niego zasłużyć.
Tristan
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez sway » 30 kwi 2011, 08:49

Myślę, że możnaby ponumerowac osoby, które chca wziąc udział i potem każdy losowałby numer :) Albo coś w tym stylu.
Obrazek
sway
Przejściowy Pokój
Przejściowy Pokój

Postprzez Alexsandra » 01 maja 2011, 22:35

Jak to było w Shrecku:
"Ja, a nawet Nein" xD
Jestem za rękami i nogami :D
To z tymi pocztókami z całego świata to super akcja, ale jak bym się osobiście bała, że ktoś do mnie przyjedzie, jakiś psychopata czy coś xD Tak podawać do neta swoje dane to nieroztropne.
"Ze wszystkiego, co napisano, to tylko miłuję, co ktoś pisze własną krwią. Zbyt długo dusza moja głodowała przy ich stole; nie jestem tak jak oni wyćwiczony w poznawaniu niczym w rozgryzaniu orzechów. Wolność miłuję i powietrze ponad rześką ziemią."
Alexsandra
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Tristan » 03 maja 2011, 09:45

Moglibyśmy, zrobić takie losowanie raz w miesiącu, bo nas jest malutko.
A teraz jak to rozwiązać technicznie?
zastanawiałam się nad stworzeniem grupy do której przyłącza się kto chce i powiedzmy 10 każdego miesiąca, jedna osoba wysyłam wszystkim po kolei jaki mają numer, zaś w jakimś temacie (założonym do tego celu) każdy z grupy po kolei wybiera sobie jakiś numer i załóżmy 15 otrzymują dane adresowe od... moderatora? albo od tego numeru?
Może to zbyt skomplikowane.
Tristan
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez sway » 06 maja 2011, 09:11

Chyba, że stworzymy specjalny zawód pocztówkomaniaków, który będzie zajmował się tą akcją. Dwie, trzy osoby, które wzięłyby się za to od strony technicznej i ewentualnie także brały udział. Losowania mogłby się odbywać co miesiąc, może półtora, dwa. : )
Obrazek
sway
Przejściowy Pokój
Przejściowy Pokój

Postprzez Tristan » 06 maja 2011, 18:08

Co miesiąc. Pocztówka nie jest strasznie droga. Problem w tym, że ta strona techniczna jest bardzo nie jasana.
Tristan
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez sway » 06 maja 2011, 20:15

Ja tą stroną techniczną mogę się zająć, nawet sama, jesli nie znajdzie się dodatkowy chętny. W sumie to mniej więcej mam pomysł jak to zorganizwać, bo na forum o House MD, na którym byłam co roku jest Akcja Świąteczna i losowanie użytkowników, którym wysyłamy prezent, więc myślę, że mogłoby to być na podobnej do tego zasadzie. : )
Obrazek
sway
Przejściowy Pokój
Przejściowy Pokój

Postprzez Tristan » 06 maja 2011, 20:43

A mogłabyś opisać jak to działa? Z radością Cię wykorzystam.
Tristan
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez sway » 06 maja 2011, 20:56

Mrr... Wykorzystywanie :>

A więc, aby było jak najprościej to w punktach:
1. W odpowiednim temacie np. "Postcrossing na Czerwiec 2011" zgłaszają się osoby chętne do wzięcia udziału w akcji. Każdy prócz tego, że się zgłasza pisze jaką pocztówkę sobie życzy (np. własnoręczną, widokówkę, byle bez zbytnich dziwactw). Nabór może trwać myślę dwa, trzy dni, by całą procedurę zamknąć maksymalnie w tygodniu.
2. Gdy już zbierze się lista chętnych biorących udział, każdy ma dzień, dwa na wysłanie osobie odpowiedzialnej swojego adresu zamieszkania (PW).
3. Osoba odpowiedzialna układa sobie dwie listy: pierwsza to z losowo ułożonymi użytkownikami, a druga z uczestnikami według zgłoszeń. Tą drugą publikuje razem z tym życzeniem kto jaką by chciał pocztówkę.
4. W ciągu jednego dnia każdy z uczestników pisze dodatkowo posta z numerkiem, najlepiej publicznie, bo wtedy mniej więcej nie będą się powtarzać. Osoba odpowiedzialna wysyła na PW każdemu wylosowanego użytkownika i jego adres.
5. Reszta pozostaje w rękach uczestników, ale myślę, że termin wysłania to najlepiej trzy dni, albo mnie nawet, bo zakup pocztówki czy widokówki to ani nie duży koszt, ani nie zajmuje dużo czasu. Znaczek też nie jest niewiarygodnie drogi, bo ja za pocztówki za garnicę płacę ok. 4 zł.
6. Każdy w ciągu tego dnia wstawia w poście albo na PW, to do ustalenia, potwierdzenie, że już wysłał.
7. Można na przkład miesiąc tematyczny, że np. tego i tego miesiąca wysyłamy pocztówki z psami : P
Obrazek
sway
Przejściowy Pokój
Przejściowy Pokój

Postprzez Daiquiri » 07 maja 2011, 01:25

Jeśli mogę dorzucić swoje trzy grosze :) Myślę, że może warto by najpierw spróbować zorganizować taką jednorazową akcję, zamiast od razu planować comiesięczne wysyłanie? ;) Żeby zobaczyć, jak to wszystko wyjdzie, czy w ogóle będą chętni itd.

Już kiedyś słyszałam o postcrossingu, ale dopiero teraz założyłam sobie konto na tej stronie. Bardzo mi się spodobał ten pomysł, niedługo będę wysyłać moje pierwsze kartki i nie mogę się już doczekać, kiedy sama jakieś dostanę :)
Daiquiri
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Tristan » 07 maja 2011, 08:24

Zawsze musi być ten pierwszy raz.

1. W odpowiednim temacie np. "Postcrossing na Czerwiec 2011" zgłaszają się osoby chętne do wzięcia udziału w akcji. Każdy prócz tego, że się zgłasza pisze jaką pocztówkę sobie życzy (np. własnoręczną, widokówkę, byle bez zbytnich dziwactw). Nabór może trwać myślę dwa, trzy dni, by całą procedurę zamknąć maksymalnie w tygodniu.

Myślę, że powinniśmy wyciąć to o wybieraniu pocztówki. Ponieważ jesteśmy rozsiani po Polsce (jest też kilka osób z poza), to proponuję skupić się na "reklamie" rodzinnych stron. Jeżeli trafiamy na kogoś ze swojego miasta, to wtedy wysyłamy coś oryginalnego, co przypadło nam do gustu.
2. Gdy już zbierze się lista chętnych biorących udział, każdy ma dzień, dwa na wysłanie osobie odpowiedzialnej swojego adresu zamieszkania (PW).

To mnie trochę martwi.
Ochrona danych osobowych na forum jest trochę mniej ścisła niż po przez maila. Dlatego proponuję by adresy wysyłane były na maila.
3. Osoba odpowiedzialna układa sobie dwie listy: pierwsza to z losowo ułożonymi użytkownikami, a druga z uczestnikami według zgłoszeń. Tą drugą publikuje razem z tym życzeniem kto jaką by chciał pocztówkę.

Jeżeli zlikwidujemy życzenie co do kartki, to możemy zlikwidować ten punkt. tak jak i poniżej.
4. W ciągu jednego dnia każdy z uczestników pisze dodatkowo posta z numerkiem, najlepiej publicznie, bo wtedy mniej więcej nie będą się powtarzać. Osoba odpowiedzialna wysyła na PW każdemu wylosowanego użytkownika i jego adres.

To też bym sobie darowała. Najlepiej niech osoba się tym zajmująca sama nada numerek. I tak tego wszystkiego nie widzimy, więc różnicy nie ma, a nie ma też sensu pisać "pustych"postów.
5. Reszta pozostaje w rękach uczestników, ale myślę, że termin wysłania to najlepiej trzy dni, albo mnie nawet, bo zakup pocztówki czy widokówki to ani nie duży koszt, ani nie zajmuje dużo czasu. Znaczek też nie jest niewiarygodnie drogi, bo ja za pocztówki za garnicę płacę ok. 4 zł.
6. Każdy w ciągu tego dnia wstawia w poście albo na PW, to do ustalenia, potwierdzenie, że już wysłał.

Proponuję na PW. Nie zaśmiecajmy forum.
7. Można na przykład miesiąc tematyczny, że np. tego i tego miesiąca wysyłamy pocztówki z psami : P

Nad tym pomyślimy później. Dużo później. Powinniśmy takie rzeczy wprowadzać spontanicznie.
Tristan
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Alexsandra » 05 cze 2011, 16:35

Na początku byłam negatywnie nastawiona do tej strony, ale... ale... nigdy w życiu bym nie uwierzyła, że za pierwszym razem trafie na bliźniaczą duszę. A w życiu! a tu się okazuje, że łączy nas tak wiele, że to nieprawdopodobne. Teraz z czystym sercem mogę polecić stronkę.
"Ze wszystkiego, co napisano, to tylko miłuję, co ktoś pisze własną krwią. Zbyt długo dusza moja głodowała przy ich stole; nie jestem tak jak oni wyćwiczony w poznawaniu niczym w rozgryzaniu orzechów. Wolność miłuję i powietrze ponad rześką ziemią."
Alexsandra
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez morgan » 06 cze 2011, 08:38

To co, kochani? Zbieramy dokładną liczbę osób? :)
Gadające głowy
morgan
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez sway » 13 cze 2011, 19:10

Ja nie mam nic przeciwko.
Tym bardziej, że zbliżają się wakacje, ludzie wyjeżdzają, więc poszłyby kartki z różnych ciekawych miejsc :)
Obrazek
sway
Przejściowy Pokój
Przejściowy Pokój

Postprzez morgan » 14 cze 2011, 10:43

Proponuję zorganizować to w ten sposób (mogę to zrobić nawet ja):
1. Wysyłam PM-kę do wszystkich użytkowników forum z zaproszeniem do zabawy.
2. Podaję dokładny termin, do którego trzeba się zgłosić poprzez odesłanie mi wiadomości z adresem e-mail.
3. Każdego użytkownika numeruję i podaję w poście, ile osób się zgłosiło, itd.
4. Każdy z uczestników wybiera jeden numer (wysyłając mi, np.: wiadomość prywatną), ja aktualizuję, który jest zajęty w w/w poście.
5. Po dopasowaniu wszystkich numerków, przesyłam uczestnikom PM-kę z adresem mailowym danej osoby, a ta podaje adres.

Pasuje?
Gadające głowy
morgan
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez sway » 14 cze 2011, 18:48

Jak dla mnie ok. : )
Obrazek
sway
Przejściowy Pokój
Przejściowy Pokój

Postprzez Oria » 20 cze 2011, 13:04

Bardzo ciekawa zabawa, zwłaszcza, że uwielbiam wysyłanie pocztówek :)

Postrcossing.com znam, a nawet uczestniczę w nim, więc czemu nie. Jak najbardziej ten pomysł mi się podoba.
Oria
Pozytywista Z Monoklem
Pozytywista Z Monoklem

Postprzez morgan » 09 lip 2011, 22:27

Oto numery, spośród których można wybierać do zabawy. Zapraszamy!

1. ZAJĘTE
2. ZAJĘTE
3.
4. ZAJĘTE
5. ZAJĘTE
6.
7.
8.
9. ZAJĘTE
10.
11.
12. ZAJĘTE
13. ZAJĘTE
14.
Gadające głowy
morgan
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Następna strona

Powrót do Shisha bar