AVON, FM i inne czyli raj dla kosmetykomaniaków!

AVON, FM i inne czyli raj dla kosmetykomaniaków!

Postprzez senerissa » 17 paź 2012, 22:25

Dużo i po trochu. Czyli jak mało wydać, a dużo kupić :)

Zastanawiałam się:
Jak dużo konsultantów, liderów czy inne osoby które zajmują się branżą kosmetyczną mamy na Naszym forum?
Czy mamy jakieś pytania odnośnie kosmetyków albo makijażu?
Czy może ktoś chciałby poznać konsultanta/kę ze swojego otoczenia?
Jak oszczędzacie na kosmetyki i przy ich zakupie?
W jaki sposób?
I przede wszystkim: jaki jest Wasz ulubiony kosmetyk? ^^

Jestem konsultantką Avonu z Bydgoszczy i najbliższych okolić :P

Może ktoś doradzi też jak szukać klientów?
Może tu się jakiś znajdzie? ^^

Pozdrawiam,
Senerissa :)
senerissa

Re: AVON, FM i inne czyli raj dla kosmetykomaniaków!

Postprzez Alexsandra » 19 paź 2012, 16:07

Ja z mamą jestem w FM, chociaż ona bardziej w tym siedzi niż ja. Kosmetyków tak naprawdę używam w ograniczonych ilościach. Jakiś krem mam, znajdzie się kredka do oczu i tusz, ale tak rzadko z tego korzystam, że nawet nie zauważyłam, że tusz jest już nieważny. Mam jakiś balsam do rąk i do ciała z garniera, ale to dostałam na święta. Jeśli szampon i żel pod prysznic to też kosmetyk to, te akurat, zużywam w ilościach ogromnych, aczkolwiek szampon mogę używać tylko jeden, a żel to taki, który ostatnio miałam lub jeśli jakiś jest w promocji to nie pogardzę ;)

Z FM sama także korzystam. Mają naprawdę fajne perfumy, a ja muszę się przyznać jestem wybredna, bo używam tylko takich o zapachu cytrusów lub delikatnych kwiatowych. No i jeszcze kredki do oczu. Łatwo i przyjemnie się je nakłada, a jako że nie przykładam uwagi do makijażu, co można zauważyć z mojej wypowiedzi, to jest to dla mnie wielkim ułatwieniem.

Uważam, że osoba, która się zajmuje sprzedażą tego typu musi mieć charakter, ponieważ nie każdy się nadaje. Trzeba umieć przekonać ludzi, zachęcić. Odnoszę wrażenie, że ludzie niechętnie kupują kosmetyki w takich firmach, boją się, że będą musieli zapłacić więcej niż na początku lub będzie się to za nimi ciągnęło.
"Ze wszystkiego, co napisano, to tylko miłuję, co ktoś pisze własną krwią. Zbyt długo dusza moja głodowała przy ich stole; nie jestem tak jak oni wyćwiczony w poznawaniu niczym w rozgryzaniu orzechów. Wolność miłuję i powietrze ponad rześką ziemią."
Alexsandra
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez senerissa » 22 paź 2012, 21:37

Też na początku myślałam, że będzie ciężko. Na początku było. Teraz mam stałe klientki/ów które/rzy kupują regularnie oraz klientki/ów, którzy kupują coś tylko sporadycznie. Na razie jestem bardzo zadowolona i nikt też się na mnie nie skarżył :) Mam nadzieję, że będzie lepiej niż jest choć jak już mówiłam jest dobrze :)

Ja osobiście nie lubię podkładów i pudrów, za to szaleję za wszystkimi ciemnymi cieniami, kredkami do oczu, maskarami i wszelkimi kosmetykami do ust. A że jestem osobą która lubi brać dłuugie kąpiele albo dłuugie mocne prysznice to uwielbiam też różnego rodzaju kosmetyki do ciała. Moją ulubioną serią jest Planet Spa (polecana przez wiele osób).

Za to ostatnio kupiłam sobie perfum Slip into daring... jest śliczny i polecam Ci Alexandro do sprawdzenia, może w Twoim guście bo jest on naprawdę delikatny i słodziutki w zapachu :)

<Może ktoś oprócz mnie tutaj coś napisze? :P>

Pozdrawiam,
Sene. ;*
senerissa

Postprzez psota » 23 paź 2012, 20:51

A ja mam pośrednie i kiepskie doświadczenia. Jestem zawieszoną albo jak wolicie uśpioną konsultantką Oriflame i Avon. Początki były nawet zabawne i całkiem udane. Podobało mi się przeglądanie tych wszystkich duperałków, zbieranie zamówień itp. Miałam kilku stałych klientów, którzy coś zamawiali, ale ile można tak często? : ) I tak powoli to się wszystko posypało i w końcu wychodziłam na tym na zero. Z czasem brakło też tego cennego czasu. Denerwowało mnie też owo namawianie na kursy - w moim przypadku było to na siłę całkowicie. I nie sympatycznie wspominam wykręcanie się. Chciałam to robić, ale na mniejszą skalę.

To jest bardzo fajne, jak ma się zbyt. Bo nie dość, że dostaje się próbki i masę innych rzeczy, to dodatkowo jest zysk i jeśli ktoś ma pasję (a ja nie) to i frajda. Osobiście nie wiążę z tym jakiegoś sentymentu. O kosmetykach dowiedziałam się niewiele więcej. Sama wybieram sobie to, czego chcę, ale w sklepach, a nie przez strony katalogu.

Również uwielbiam wszelakie żele pod prysznic, szampony czy olejki do kąpieli a także płyny. Słodkie jak i kwiatowe. Uśmiecham się do tuszów do rzęs, ale muszę sama obadać szczoteczkę - w sklepie!

Tyle z moich wariacji bycia konsultantką.
Psota
psota
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Al » 27 paź 2012, 03:34

Ja też dobrych wspomnień wielu nie mam. Rynek nasyca się szybko. Nikt nie kupuje kredek, pudrów czy nawet żeli do kąpieli co miesiąc.
Akurat byłam w Oriflame, i żeby "coś" zdobyć, trzeba było zamówić za ileś tam punktów. No to i się domawiało "bo a nuż się sprzeda", "a nuż się zużyje" czy "będzie na pod choinkę".
Kto zarobił na tym całym kosmetykowym interesie? Na pewno nie ja...
Gdzieś pół roku dało się jakoś działać, i chęć była i... później, nie.

Mam do kosmetyków dosyć dziwny stosunek bo chociaż lubię, i mam naprawdę dużo, to właściwie na palcach jednej ręki policzę ile "markowych". Ostatnio zdarza mi się często kupować pomadki do ust w chińskim markecie. Nie są tak trwałe jak te za kilkadziesiąt złotych, ale "smaczne", świeże i produkowane, o dziwo... w Polsce. Podobny sklep, gdzie kupuję czasami pomadki i podkłady w słoiczkach (Editto PerfectMat) to maleńki sklepik "za 3 zł i nie tylko" też z całą paletą polskich kosmetyków. Nie mam jakiejś obsesji na puncie kosmetyków z pl, ale uważam, że lepszy tani-polski niż tani-zagraniczny, gdzie w cenie jest też przewóz... no i nie wiadomo ile "leżały" itd.
Jeśli patrzyłabym na serię, to Delia Cosmetics jest jedyną marką jaką używam, tak by mieć z niej i lakier do pazurów, i podkład, mascarę, itp ;) Dostępna w Carrefour ;] Na chwile, gdy chcę mieć prawie perfekcyjną cerę, wystarczy podkład-baza sylikonowy, korektor pod oczy, fluid trwale matujący... Na chwile gdy się maksymalne spieszę, sięgam po resztkę japonskiego BB ;)

Uważam, że w wielu przypadkach, marka "pochłania" pieniądze, i w zamian dostajemy taki sam kosmetyk, jak nieznany o wiele tańszy zamiennik. Próbowałam niemal każdy żel pod prysznic z Oriflame, jaki był dostępny te kilka lat temu. Żaden z nich, nie był aż tak dobry, jak Biedronkowa seria Be Beauty SPA - uwielbiam i ten z Bali i ten z Japonii. Pieni się, pięknie pachnie... nawet Palmolive mu nie dorównuje ;) Podobnie jak zmywacz do paznokci, lepszego nigdy nie miałam. Ale już lakier, obowiązkowo z Carrefour. Ma ogromną zaletę - jeśli nałożę 2 warstwy (a pod to oczywiście odżywka z Deli) to po podważeniu pilnikiem mogę gładko, bez szkody dla paznokcia zdjąć "łuskę" lakieru. Przydatne w czasie, gdy paznokcie nagle zaczęły mi się łamać i rozdwajać, i starałam się unikać zmywacza.

Za to tusze do rzęs i z Avon i z Oriflame... Nie jestem alergikiem, ale gdy nieopacznie użyję tuszu mamy z Oriflame, po 2-3 godzinach wyglądam jak królik, oczy czerwone, pieką, głowa boli, brrr... podobnie cienie. Jedyne co z Oriflame przypadło mi całkowicie do gustu, to konturówka. Wykręcana, w kredce, o doskonałym kolorze.

Nie zamierzam nikogo namawiać czy też odstraszać od czegokolwiek. Myślę, że najważniejsze jest to, by każdy wypróbował, i sam doszedł, który kosmetyk mu odpowiada, a który nie. Każda skóra jest inna, i każdy nos ;)
Powoli tworzony chomik z fanfiction - zapraszam: al-collection
Al
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Powrót do Shisha bar