Kondycja fizyczna

Kondycja fizyczna

Postprzez psota » 18 mar 2013, 21:06

Podobno sport to zdrowie, a zdrowie jest bezcenne i żyć się bez niego nie da. Panie i Panowie jak z Waszą kondycją fizyczną? Ćwiczycie coś? Biegacie? Skaczecie? Jeździcie? Spacerujecie?

A może ktoś z Was pracował nad mięśniami brzucha? Np. sławna szóstka Weidera, po której rozbolał mnie kręgosłup, tak nawiasem mówiąc. Albo metamorfoza z Ewą Chodakowską? Jakieś zdania?
psota
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Re: Kondycja fizyczna

Postprzez FanaticHuman » 19 mar 2013, 01:55

dzień dobry;) ja czekam aż piękna biel odsłoni trawę i zacznę biegać! Bieganie jest świetne polecam, pomaga rozładować napięcię nie tylko fizyczne;) A6W robiłem swojego czasu ale stwierdziłem ze to nie dla mnie. Ten cały plan mnie drażnił bo wolę cwiczyc to co mi sie chce;D Efekty były w sumie, ale lepsze miałem i mam po takich ćwiczeniach http://www.youtube.com/watch?v=L4S7sYup_Rw. W prawdzie to zależy od ciała ale pamiętaj aby ćwiczenia sprawiały Ci przyjemność bo wtedy osiąga się najlepsze rezultaty;) Życzę dużo energii i wiary w swoje siły;)
"Nawet jedna z niepozornych istot może zmienić bieg przyszłości"
FanaticHuman
Przejściowy Pokój
Przejściowy Pokój

Postprzez Kostucha » 21 mar 2013, 16:15

No cóż, najczęściej uskutecznianym przeze mnie ćwiczeniem jest żmudne przekręcanie stronic w książkach xD ew. bardzo wyczerpujące slalomy po kuchni w poszukiwaniu składników do dania, które wymyśliłam na poczekaniu.
Nienawidzę biegać, za to jestem miłośniczką rowerów. Jak tylko robi się ciepło (tzn. jest 15+) prawie w każdy weekend robię sobie rowerową wycieczkę na mniej więcej 30-40 kilometrów. Jeśli zaś chodzi o ćwiczenia w domu to uprawiam moją własną odmianę jogi polegającą na wyginaniu się w dziwnych pozycjach w czasie spania lub czytania, tak, że kończę zaplątana jak precel z nogami nad głową xP. Lubię gimnastykę, ćwiczenia wysiłkowe już mniej. :)
Przez noc droga do świtania - Przez wątpienie do poznania - Przez błądzenie do mądrości - Przez śmierć do nieśmiertelności.
Kostucha
Przejściowy Pokój
Przejściowy Pokój

Postprzez psota » 21 mar 2013, 20:17

Ja również nie specjalnie przepadam za bieganiem, chociaż próbowałam w zeszłe wakacje (albo jeszcze wcześniejsze, kto to wie), ale jak widać nie przypadło mi to go gustu. Rower jest jak najbardziej dobrym sposobem poruszanie się fizyczne i odprężenie umysłu oraz złapanie kilku endorfin. Sama przez ostatni czas zorganizowałam się i podjęłam się ćwiczeń z p. Chodakowską i wyniki mnie zadowalają. Czuję się lżejsza i weselsza. Ponad to odkryłam kilka interesujących mięśni w swoim ciele, o których do tej pory nic nie wiedziałam.

Przekręcanie stron w książkach, noszenie książek na plecach, ramionach, przejażdżki po całym Krakowie w celu dotarcia do bibliotek nie uważam za sport, ale całkiem wesołą codzienność. ; )
psota
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Raven_86 » 21 mar 2013, 21:03

Moja kondycja fizyczna? No cóż, jest słaba. Nigdy nie byłam fanką sportu i od kiedy pamiętam unikałam ćwiczeń na lekcjach wychowania fizycznego. Dobrą wymówką była dla mnie wada wzroku, z powodu której okulista rok w rok wypisywał mi zwolnienie, bo skoro nie wolno mi biegać, skakać, grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną... Nie posłuchałam go tylko w jednym: jazda na rowerze. Od kiedy opiekuję się mieszkającą na wsi babcią te 20 km dziennie to moje absolutne minimum. No, poza tymi dniami, w które zwyczajnie jeździć się nie da (przeklęta zima).
A inne ćwiczenia? Brak. Choć z drugiej strony, jak tak sobie pomyślę o tym, co wyprawiam choćby sprzątając... No i wizyta w siłowni też nie jest potrzebna, skoro trzeba znosić do domu skrzynie z drzewem na opał, worki z węglem, czy nawet zakupy z miasta, skoro nie mam prawa jazdy a najbliższe miasto, w którym jest choćby Biedronka mam 20km od miejsca aktualnego zamieszkania. Nigdy nie wracam z mniej niż czterema torbami. Żebym jeszcze skończyła z poprawianiem sobie humoru po każdej wizycie mojego chrzestnego za pomocą słodyczy...
Ech, szkoda gadać. Przykra prawda jest taka, że jeśli chodzi o sport czy ćwiczenia o jestem zwykłym leniem, który zamiast poćwiczyć marnuje czas na wynajdywanie coraz to innych usprawiedliwień dla swojego lenistwa.
Raven_86
Współczesny Niemowlak
Współczesny Niemowlak

Postprzez debowakrolowa » 13 lip 2015, 20:25

Szczerze to u mnie cienko, wszystko dlatego, bo potknęłam się dosyć pechowo, skończyło się bólem głowy, potem musiałam zrobić badania prześwietlenia, rezonans glowy, ale teraz wzięłam się za siebie i staram się wszędzie chodzić pieszo gdzie tylko mogę i ćwiczyć dwa razy w tygodniu.
debowakrolowa

Postprzez Tristan » 15 lip 2015, 20:37

Współczuję.
Ja odwiedzam (rzadko!) siłownię, ale usłyszałam, że niefortunnie będę na niej widywać siostrę i szwagra. Teraz będę musiała trzymać fason i nici z migania.
Grunt to jednak motywacja.
T jak Tristan, T jak terrorysta
Tristan Zabójczy Terrorysta
Za tytuł serdecznie dziękuję Morwenie!
Słowo honoru, że zrobię wszystko by na niego zasłużyć.
Tristan
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Powrót do Shisha bar