Przeglądarki Internetowe

Przeglądarki Internetowe

Postprzez Tristan » 28 lut 2009, 10:03

Byłam zwolenniczką Internet Explorer przez długi czas, ponieważ jestem uczulona na zmiany. Zaczęło się od tego, że wiele anim online, lepiej odtwarza przez Mozille Firefox. Kolejną niedogodnością w IE było brutalne zamknięcie co jakiś czas. Obecnie mam Mozille Firefox i w razie zamknięcia nawet komputera, program po uruchomieniu grzecznie pyta mnie czy przywrócić sesje. Kolejną dogodnością są różne wtyczki które pozwalają np. blokować niektóre reklamy. IE też coś tam blokuje ale to nie to samo. Nie przepadam jednak za zakładkami, które ma na górze tuż obok Plik; Edycja; Widok itp. Rozwijają one się tam. Zakładek nie tworzysz drugim przyciskiem myszy, tylko klikając na gwiazdkę przy adresie. Możesz też wtedy wybrać gdzie ma być zapisana. Jest nieco praktyczniej jak się już przywyknie, niż IE. W zakładkach masz też listę folderów i ogólnie wygląda jak ta w IE, tylko możesz dostawiać sobie jeszcze separatory (te szare kreski) Wygodne gdy masz dużo zachowanych stron.
Oczywiście przy instalacji program pyta czy ulubione z IE przetransportować. Następną przyjemnością jest pobieranie plików. Pliki pobierają się w osobnym oknie co przy dużej ilości ściąganych plików może denerwować (Jedno okno na wszystkie pobierane pliki!), jednak mam tam opcję zatrzymania pobierania oraz wznowienia. Przy dużych plikach jest to wygodne.
T jak Tristan, T jak terrorysta
Tristan Zabójczy Terrorysta
Za tytuł serdecznie dziękuję Morwenie!
Słowo honoru, że zrobię wszystko by na niego zasłużyć.
Tristan
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Re: Przeglądarki Internetowe

Postprzez Chibi » 28 lut 2009, 10:36

Ja również bardzo lubiłam Explorer ale ostatnio zaczęły mi się pojawiać problemy z ładowaniem anime, oraz ściąganiem różnych plików. Tristan się ze mnie nabijała, więc żeby jej udowodnić że to nie wina przeglądarki zainstalowałam Mozilla. I zamiast udowodnić swoją racje, to udowodniłam jej.
Pyzatym to Mozilla jest niewygoda w użytku i nieprzyjazna dla oka. Niema również szans żeby była funkcjonalna, ale czego się nie robi dla swojej pasji. Minoł prawie tydzień od kąt mam nową przeglądarkę i nadal uważam że ta zmiana jest tragiczna, prawdopodobnie jak osioł się zaparłam przy moim zdaniu i dlatego nie lubię Mozilli. <kogo? czego? Mozilli>
PS Mozilla odmienia sie przez przypadki <mogę to odmienić?>
"Za te wszystkie męki, jakie przez ciebie przeszłam, zrobię z ciebie najlepiej wyglądające zwłoki na świecie!"
Chibi
Moderator
Moderator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Al » 02 mar 2009, 14:57

K-Meleon i Mrozilla Firefox ;] Te dwie przeglądarki polecam.
Zdarzało mi się używać Opery (kilka razy, jak kolega uczył mnie obsługi IRC-a) i IE, ale to nie to ;)

Mrozilla Firefox - zalety:
-wznawianie sesji (automatyczne, mnie się on nawet nie pyta)
-łatwe odtwarzanie rzeczy online, na IE się wieszały

Kameleon:
to przeglądarka na tym samym silniku co Mrozilla - silniku Gecko.
Jest możliwość zmiany kart, inna niż w MF ale da się przyzwyczaić.
Najważniejsza zaleta - skórki. Można dowolnie dostosować przeglądarkę do swoich preferencji kolorystycznych, zmieniać, ubarwiać :D
Druga zaleta - działa m iwtedy gdy Mrozilla Firefox odmawia posłuszeństwa.

W sumie "korzystuję" z niej od niedawna, na przemian z MF, więc wszystkich jej zdolności i cech jeszcze nie znam.
Ale te które już poznałam, są obiecujące ;)
Powoli tworzony chomik z fanfiction - zapraszam: al-collection
Al
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Delen » 13 cze 2009, 21:39

Używam tylko i wyłącznie FireFox'a, to najlepsza przeglądarka na świecie. Nawet wtedy, gdy korzystam z kafejki internetowej, mam na wszelki wypadek jego wersję na pendrive gotową do skopiowania. Zwykle ściągam duże ilości plików, a tu szczególnie za pomocą jednej wtyczki DownThemALL (nazwę mogę troszkę przekrecić), nie martwię się czy plik się ściągnie. Nawet wtedy gdyby coś się stało, mogę wznowić pobieranie od tego momentu w którym zostało przerwane. Poza tym ma jeszcze wiele możliwości, które bardzo ułatwiają pracę. Mogę także stwierdzić, że pliki które są ściągane właśnie przez nią, są pobierane znacznie szybciej niż przez IE.
Natomiast jeśli chodzi o przeglądarki internetowe na komórkę, to używam Opera Mini Mod 3 z polskim menu. W porównaniu do Opery Mini, którą można pobrać w wersji 4.2, jest dużo bardziej zaawansowana. Pozwala na otwieranie stron w zakładkach, ściąganie plików nie powoduje jej zamknięcia, można przywracać sesję, można kopiować dowolny tekst na stronie jak i całą samą stronę (można ją także zapisać jako plik tekstowy), dodawać zakładeki, po najechaniu na link przez chwilę mam go pokaże, a nawet pokazuje transfer jaki wykonała. Pobiera także mniej danych, co przy dużym korzystaniu jest bardzo opłacalne, zwłaszcza jak się wyłączy pobieranie obrazków.
Delen

Powrót do Shisha bar