Bogovit

Wasza poezja.

Bogovit

Postprzez Rigeric » 31 mar 2013, 22:39

Obiecany trzeci wiersz :).

Bogovit

tak tak kocham cię
tak nakarmiłem już psa
byłem w urzędzie
zapłaciłem co trzeba
jechałem tam autobusem
tak jakieś dziecko ustąpiło mi miejsce
bo kobietom w ciąży ustępują
mężczyznom też…

tak tak kupiłem też probówkę
miałem operację i probówkę
trochę bolało ale jestem jak nowo
bez wad
nieskażono niczym
tak tak to piękne
taki piękny ze mnie obupłciowiec
takie piękne homo-nie-wiem-co
tak kocham cię bardzo...
…………………….............

dzień dobry pani
20 deko sera żółtego poproszę
o i jeszcze tej kiełbasy
ups przepraszam chyba dziecko mi pękło
och to nic… nic…
proszę się nie martwić
kupi się nowe
zrobi się nowe
i wybierze to lepsze…
tak tak poproszę więc też
determinator płci
o ten może być
no i probówkę oczywiście
och i zapomniałobym –
jeszcze ten Bogovit…
……………………….......

zabawimy się w dom
ty będziesz tatem
a ja będę mamem

zabawimy się w życie
stworzymy czternaste dziecko
stworzymy hybrydę
tak tak ona na pewno już przeżyje
będzie jak mam i tat
bez żadnych wad
wypije Bogovit
obali świat

Rzeszów, 9 stycznia 2012
Ostatnio edytowano 23 lip 2014, 11:34 przez Rigeric, łącznie edytowano 1 raz
Oś czasu dla ciała poety zmierza nieubłaganie w prawo, oś czasu dla jego duszy biegnie tylko w dół lub w górę, lecz wiecznie jest młoda...

Poezja nie jest dla poetów.
Poezja jest dla adresatów...
Rigeric
Antyczny Władca Czasu
Antyczny Władca Czasu

Re: Bogovit

Postprzez Kostucha » 01 kwi 2013, 00:18

O moja Bogini...Powaliłeś mnie tym utworem na kolana. Gratuluje, serio, według mnie zasłużyłeś na Nobla. Ten tekst powinien mieć tytuł „Czysta Kontrowersja”. Po przeczytaniu go zamarłam na dziesięć minut i gdybym nie leżała na łóżku to pewnie moja szczęka odbiłaby się od podłogi i wracając na miejsce złamałaby mi nos.
Masz niesamowity talent do opisywania rzeczy nietuzinkowych, takich trochę tabu współczesnego świata, chociaż właściwie wrzuciłeś do środka wszystko to, co obecnie jest na tapecie. Czytając to doszukałam się tematu bezrobocia lub/i cholernej biurokracji (tak mi się w każdym razie kojarzy wizyta w urzędzie), męskiej ciąży, zapłodnienia in-vitro, selekcji płodów, modyfikacji DNA i niszczenia tych „zapasowych”, spaczonego wychowania dzisiejszej młodzieży, zaniku w różnicach płci, powszechności operacji plastycznych, temat związków homoseksualnych i posiadania przez nich potomstwa – własnego, probówkowego i adopcji, powszechnej znieczulicy wobec ludzi i wobec nieszczęścia dzieci („chyba dziecko mi pękło
och to nic… nic…”
), braku poszanowania dla życia, niepoważne podejście do rodzicielstwa i zakładania rodziny, a nawet temat żywności modyfikowanej.
A wszystko to opisane w sposób, jakby zblazowany mąż odpowiadał swojej drugiej połówce jak mu minął dzień. Jakby to wszystko było normalne, codzienne, NUDNE…I jeszcze te zapewnienia brzmiące trochę jak potakiwania z przyzwyczajenia – „tak tak kocham cię” – w którym nie ma już miłości i brzmi niemal tak samo jak - „tak nakarmiłem już psa”. Bo gdzie jest miejsce na coś tak zwyczajnego jak miłość, skoro wystarczy wypić Bogovit i wszyscy możemy być Bogami, którzy obalą świat?

Nie wiem czy taki był zamysł tego utworu i nawet nie wiem, czy to akurat chciałeś w nim zawrzeć, ale ja to wszystko odnalazłam po jednej krótkiej lekturze. Pewnie jutro jak przeczytam to jeszcze raz, znajdę inne perełki. ;)

Co zaś się tyczy strony technicznej to nie było nic co mocno by mnie ubodło, więc nawet jeśli były jakieś niedociągnięcia z tego tytułu to zaginęły mi gdzieś w przejmującej treści. Nie mniej zdaje się, że sporo przecinków zaginęło w akcji.

W każdym razie życzę weny i oby tak dalej. :)
Kostucha
Przez noc droga do świtania - Przez wątpienie do poznania - Przez błądzenie do mądrości - Przez śmierć do nieśmiertelności.
Kostucha
Przejściowy Pokój
Przejściowy Pokój

Powrót do Poezja