[dla B.]

Wasza poezja.

[dla B.]

Postprzez Rigeric » 17 sie 2013, 00:17

Ponieważ zostałem o to poproszony, publikuję wiersz kogoś z grona mojego kręgu znajomych. Osoba ta prosi o opinie, będzie wdzięczna. :)

[dla B.]

Больно бывает не только от боли
Земфира

patrz
w mym oku płomień
gaśnie
patrz
w mym oku łza
pływa
lewe i prawe
białe czy czarne
grają symfonię smutną

zobacz mój koniec świata

(Wien, 15.06.2013)
Oś czasu dla ciała poety zmierza nieubłaganie w prawo, oś czasu dla jego duszy biegnie tylko w dół lub w górę, lecz wiecznie jest młoda...

Poezja nie jest dla poetów.
Poezja jest dla adresatów...
Rigeric
Antyczny Władca Czasu
Antyczny Władca Czasu

Re: [dla B.]

Postprzez shantipriya » 22 sie 2013, 14:39

Jej Rigu jak dawno Cię tu nie było :-) Co do wiersza to wiem, że zaraz ktoś powie że tak się dzieje w wielu przypadkach czytających ale utożsamiam się jak najbardziej z podmiotem tego dzieła.Szczególnie w tym okresie mojego życia...Bardzo piękny wiersz o bólu, fajnie użyte kontrasty, krótki, acz treściwy, co też bardzo mi się podoba :-) I to prawdziwe stwierdzenie, że są małe i duże końce świata, a każdy z nas ma swój.Świetnie to rozumiem i może właśnie dlatego ten utwór tak bardzo przypadł mi do gustu...Cóż więcej mogę rzec, kolejne cudeńko które wisi tutaj dzięki Tobie :-P Życzę dużo Pana Wena i czekam na więcej :-)

PS: Kolejna część Laury czeka na komenta :-P
shantipriya
Nawiedzony Romantyk
Nawiedzony Romantyk

Re: [dla B.]

Postprzez Rigeric » 22 sie 2013, 20:30

Ale oczywiście ono nie jest moje :). A ja miałem wrażenie, że to Ciebie nie było długo. Osoba cieszy się z komentarza :P.
Oś czasu dla ciała poety zmierza nieubłaganie w prawo, oś czasu dla jego duszy biegnie tylko w dół lub w górę, lecz wiecznie jest młoda...

Poezja nie jest dla poetów.
Poezja jest dla adresatów...
Rigeric
Antyczny Władca Czasu
Antyczny Władca Czasu

Powrót do Poezja