Wieczór

Wasza poezja.

Wieczór

Postprzez Satanachia. » 04 paź 2013, 00:56

Spoiler: pokaż
Z serii "Trzy minuty na warsztatach". W sumie nie wyszło źle i lepiej brzmi czytane. Nie wydaje się wówczas takie... porwane. O, porwane to dobre słowo.
Operowaliśmy dziwnymi i jeszcze dziwniejszymi metaforami wieczoru (od czarnego księcia w granatowej pelerynie, przez syna Nocy, po ciemny blask i schyłek dnia), więc wyszło jak wyszło. Ogólnie lubię konający Dzień. Tak jakoś.
W pierwszej wersji został zamordowany, to tak na marginesie.

Zgon Dnia;
jego konwulsyjne podrygi,
są niczym poezja dla księcia, Wieczoru,
który zamiatając swym granatowym szalem
nad świetlistym ciałem Ojca
tłumi jego blask,
by ten, nie raził wrażliwych oczu Nocy
powracającej do Pałacu po swej codziennej tułaczce.
Obrazek

Nocnych zjaw głos w oddali gdzieś,
Słychać jak śmieją się, maszerują już.
Jestem tak bezsilny, by obudzić się
Koszmarne sny w ogniu topią mnie.
Satanachia.
Tłusty Aniołek Barokowy
Tłusty Aniołek Barokowy

Re: Wieczór

Postprzez Kleofas » 02 lis 2013, 14:39

Trochę się pogubiłem. Po parokrotnym przeczytaniu może coś robi się jasne, ale to nadal, przynajmniej dla mnie, zbyt zagmatwane. Lubię taką prozę, nie poezję. Bo mnie tu nikt nie wytłumaczy nieścisłości, czy dobrze pojąłem kto jest ojcem, kto księciem, i czyj jest pałac. Czuję się zbyt zagubiony, zbyt wiele pytań mam po przeczytaniu, które tak na dobrą sprawę nic nie wnoszą do mojego duchowego życia. Są to pytania bardziej na podłożu logicznym.

Tak naprawdę to zdanie rozbija cały sens wiersza:

by ten, nie raził wrażliwych oczu Nocy
powracającej do Pałacu po swej codziennej tułaczce.

Taj jak jeszcze przed tym orientuję się, o co chodzi, tak te ostatnie wersy mnie gubią. Po pierwsze myślałem, że to Dzień odchodzi do Pałacu. Po drugie, słowo codziennej . Jeśli piszesz o nocy, to chyba warto byłoby użyć słowo conocnej.

Myślę, że gdybyś popracowała nad końcem może wyjść z tego całkiem ładny liryk.

Weny
Kleo
Kleofas

Powrót do Poezja