Strona 1 z 1

Ktokolwiek czytał, ktokolwie wie...

PostNapisane: 28 cze 2009, 00:31
przez NoName
Czytaliście kiedyś jakiś interesujący fik, ale nie możecie go teraz znaleźć? Słyszeliście o jakimś interesującym opowiadaniu, ale nie wiecie jaki miało tytuł? Pytajcie, a ktoś na pewno Wam pomoże!

Re: Ktokolwiek czytał, ktokolwie wie...

PostNapisane: 28 cze 2009, 10:27
przez morgan
Wiem, że czytałam chyba na yaoiforum, ale nie jestem pewna... miało tytuł coś z "Seasons". w tle był Draco z ojcem. Najpierw Lucek go molestował, a Dray go nienawidził, a potem (kiedy zostali sami w domu na wakacje)- dzieciak go pokochał i został jego kochankiem. o.O
Jeżeli ktokolwiek czytał i wie, gdzie można tego ficka znaleźć- proszę o pomoc.
Pozdrawiam ;>

Re: Ktokolwiek czytał, ktokolwie wie...

PostNapisane: 28 cze 2009, 14:31
przez behemot7
Morgan, co prawda bez "Seasons", ale mi to z opisu wygląda na serię Bel e Muir:
Winter Of Souls I, próba pierwsza
Winter Of Souls I, próba druga
Winter Of Souls II, próba pierwsza

Re: Ktokolwiek czytał, ktokolwie wie...

PostNapisane: 28 cze 2009, 22:03
przez morgan
chylę czoła w podzięce *.*

Re: Ktokolwiek czytał, ktokolwie wie...

PostNapisane: 20 lip 2009, 10:19
przez Puchacz
Czy ktoś z Was ma może na dysku lub zna link (po długich poszukiwaniach uznałam, że nie ma ich już w sieci, może się mylę) do tych opowiadań:
1. Ostatni Bastion
2. Chłopiec z Baśniowej Komnaty

Słyszałam, że są straszne. A ja lubię się samoudręczać.

<uśmiecha się słodko>
Pomożecie?

EDIT: Dziękuję, znalazłam na Chomiku. :)

Re: Ktokolwiek czytał, ktokolwie wie...

PostNapisane: 20 lip 2009, 12:09
przez Atma
Puchacz, nie znajdziesz tego w sieci ewentualnie jeżeli masz "chomika" to możesz przez to ściągnąć, albo poczekać aż ktoś ci prześle.

Natomiast ja poszukuję fika do Harry'ego Pottera, w którym Harry był małym chłopcem, a jego opiekunem był Snape możliwe nawet, że był jego ojcem. Była w nim scena kiedy obaj pojawili się w gabinecie dyrektora, gdzie powitało ich grono pedagogiczne. Harry był taki kochany, że każdy z profesorów chciał się z chłopcem przywitać, lub coś mu powiedzieć, mały Harry zawstydził się i szybciutko pobiegł do Severusa wdrapał mu się na kolana, a swoją twarz schował w szatach mistrza eliksirów, po czym Snape widząc przestraszonego chłopca, zdenerwował się i wszystkich okrzyczał.

Fik ten znajduje się na fanfiction.net i jest niezakończony. W sumie wątpię by ktokolwiek to z tytułu kojarzył, ponieważ podobnych fanfiction jest dużo aczkolwiek musiałam spróbować zapytać, gdyż nie daje mi to spokoju od kilku dni.

Re: Ktokolwiek czytał, ktokolwie wie...

PostNapisane: 20 lip 2009, 16:09
przez Parricida
Jeśli chodzi o bastion i chłopca z baśniowej komnaty to ja mam na komputerze i moge przesłać jednak że chłopiec ma tylko tytuł fajny. Ogólnie mi sie nie spodobał, a patrząc z perspektywy czasu Bastion też nie był najleprzy :|

Re: Ktokolwiek czytał, ktokolwie wie...

PostNapisane: 28 lip 2009, 14:30
przez Minooly
Szukam ficka, którego tłumaczenie swego czasu miało miejsce na Forum Mirriel. Być może nadal gdzieś tam jest, ale ja kompletnie nie pamiętam tytułu.

Jeśli chodzi o fabułę: Harry jedzie wraz z Dursleyami do Marge ? siostry Vernona. Na miejscu dochodzi do walki z Voldemortem, w wyniku której Harry przenosi się do alternatywnej rzeczywistości. Złoty Chłopiec jest kompletnie zdezorientowany, a wszystko wskazuje na to, że tutaj nie jest wybawicielem magicznego świata, a jego wrogiem. Zostaje złapany przez aurorów i uwięziony. W czasie procesu ucieka dzięki pomocy Malfoyów. Pamiętam też, że w tej alternatywnej rzeczywistości rodzice Harry'ego żyją, a nawet mają jeszcze jedno dziecko ? córkę.

Tyle powinno wystarczyć, choć nie jestem całkiem pewna, czy niczego nie pokręciłam. Byłabym wdzięczna za podanie autora i angielskiego lub polskiego tytułu. Z góry dziękuję za pomoc.

EDIT
Sprawa już nieaktualna.