[M] Lęk

Wasza twórczość.

Moderatorzy: Matylda, sile

Lęk

Postprzez rurencja93 » 13 lut 2013, 21:36

AUTOR: rurencja93
BETA: brak
GATUNEK: lekki angst
RATING: G

Z wiersza zrobiłam takie coś. No nieważne zobaczcie sami. Wersja troszkę zmieniona.

A kto wie czy za rogiem nie stoi morderca z nożem....

Śpię, przynajmniej spałam przed chwilą. Otwieram oczy, widzę nieprzeniknioną ciemność. Zamroczona snem zastanawiam się czemu się obudziłam? Nic mądrego o tej godzinie nie przychodzi mi do głowy. Zamieram i wsłuchuję się w złowrogą ciszę czekając na...?
Właśnie, czekając na co?
Na mordercę, który bez pardonu włamie się do domu i zabije całą moją rodzinę?
Czy na złodzieja, który zabierze drogocenne przedmioty i zostanie na wieki nierozpoznany przez kominiarkę na głowie a przy okazji zastraszając całą rodzinę?
Czy może na potwora z moich koszmarów, który wydaje się błahy i śmieszny przy tamtych wizjach?
Słysząc odgłos jakby ktoś pukał w szybę, odbiera mi nadzieję na spokojnie przespaną noc. Drętwieję. Strach łapie mnie za gardło. To pewnie tylko gałąź, tylko gałąź. Powtarzam to jak mantrę. Wstrzymuję oddech. Otwieram oczy i widzę cień na ścianie. Moja wyobraźnia szaleje wyobrażając sobie mordercę w czarnym płaszczu z wojskowymi czarnymi butami z...nożem w ręku. Zamykam oczy z przerażenia. Głęboko oddycham.
Krew szaleńczo pulsuje w moich żyłach. Cisza powoli uspokaja moje zlęknione serce i zasypiam kurczowo trzymając się kołdry jako mojej ostatniej deski ratunku przed tym światem, w którym nigdy nie wiesz co się stanie.

„(…) życie podobne jest do halucynacji, bo nic z tego, na co się spojrzy, nie jest takie , jakie jest.”
Ostatnio edytowano 09 mar 2013, 13:22 przez rurencja93, łącznie edytowano 3 razy
[...] niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która od razu trafia do jego serca.
"Cień wiatru" Carlos Ruiz Zafón

Znikam na jakiś czas, matura już niedługo....

"Przeznaczeniem inteligentnego człowieka jest samotność."
Tadeusz Konwicki
rurencja93
Nektar Młodości
Nektar Młodości

Re: Lęk

Postprzez psota » 14 lut 2013, 14:38

I co? W zasadzie to wiem, że czytałam wiersz z tym związany Twojego autorstwa. I w zasadzie nie wiem, czy mam coś więcej do dodania. Nie idziesz w jakąś oryginalność. Opisujesz scenę, którą niejedna z osób zna doskonale, ale nie ma w tym opisie nic, co zatrzymuje czytelnika na dłużej. Owszem plusem jest fakt, że scena jest bliska każdemu czytającemu i można uśmiechnąć się pod nosem, ale nie specjalnie nic poza tym.

Może bawić fakt z lekka niemrawych zdań. Układasz je chaotycznie z tym, że nie wiem, czy celowo, czy przypadkowo. Ich struktura jest chaotyczna i z lekka zabawna, bo chyba chodziło o to, by tę sytuację z lekka ubarwić? (czy tylko sobie to dopisuję?). Jeśli miało to groteskowo przedstawić tę scenę to nie wyszło. Można się lekko uśmiechnąć, ale nie ubawić i nie wyśmiać samego siebie (z durnych obaw nocnych pobudek). Jeśli miało brzmieć strasznie i przerażająco - tym bardziej się nie nadaje, bo nie ma w tym grozy. Jeśli miałaś ją osiągnąć to tego nie zrobiłaś, bo tekst na horror się nie nadaje.

Kilka zdań brzmi źle.
"Odgłos stuknięcia w szybę odbiera mi zdolność racjonalnego myślenia jeszcze bardziej."
To "jeszcze bardziej" na końcu jest jak rzepa przyklejona na siłę.
Najwyżej umrę z braku powietrza, a nie przez podcięte gardło przez jakiegoś psychola.
To też brzmi źle. Dodawanie "przez" coś i "przez" kogoś wcale nie brzmi zgrabnie.
kurczowo trzymając się kołdry jako mojej ostatniej deski ratunku przed tym złym światem.
Niewybrednie "jako" kojarzy mi się z modlitwą albo totalnym patosem i nie pasuje do reszty.

Psota
psota
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Powrót do Opowiadania