[NZ] To tylko etap

Miłości i odległości

Wasza twórczość.

Moderatorzy: Matylda, sile

To tylko etap

Postprzez Aratanooniel » 04 lip 2015, 21:33

Przedstawiam serię drabblopodobnych miniaturek. Moje drabble "Poranki" można uznać za swoisty wstęp do tej serii. Z dedykacją w kierunku wiadomym ;) Betowała Morwena :*

I
Słowa nie chcą do mnie przyjść

Przywołuję je jak małe stworzonka, pochylona, z wyciągniętą dłonią. Słowa nie chcą do mnie przyjść. A więc jak? Jak mam pisać Ci listy miłosne? Ale przecież wiesz, że bez tego w końcu wybuchnę. Niewypowiedziane tak łatwo dławi. Nienapisane żyje gdzieś między klawiaturą a monitorem. Kursor zerka wstecz pogardliwie, zdaje się, że mruczy: Mało, nie wystarczy. Kiwam głową w jego rytmie.
Piszę Ci listy miłosne.
Zakładam rano Twoją ulubioną bluzkę, choć jej nie zobaczysz. Każdy nieuważny splot warkocza jest dla Ciebie. Uśmiecham się do młodej matki w tramwaju, pozwalam kasjerce wydać mi grosik w uśmiechach. Chwalę nowe fryzury i spódniczki koleżanek. W przerwie dotykam Cię delikatnie przez ekran telefonu. Odczytasz, gdy się obudzisz. Może się uśmiechniesz. Na wykładach staram się notować i wyświetlam jeden z filmów o nas. Wspomnienia i marzenia.
Potem wracam. Piszę Ci listy miłosne.
Głosem w słuchawce, śmiechem w odpowiedzi na Twój żart. A potem pytam, jak minął dzień, czy się wyspałeś i co zjadłeś na obiad.
Żyję Ci listy miłosne.
Z mądrości moderatorskich: Oczywiste oczywistości nie istnieją. Zrób facepalm i ruszaj dalej.
Nielusiowe tworki|Nielusiowa zupka|Niela czyta Puella bella
Akcja KDT
Obrazek
Aratanooniel
Moderator
Moderator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Re: To tylko etap

Postprzez Tristan » 05 lip 2015, 08:02

Piękne właśnie na poranek. Takie spontaniczne i sycące.
Bardzo mi się podobało.
W przerwie dotykam Cię delikatnie przez ekran telefonu.

Kocham to zdanie!
Dla Ciebie powinno się poprawić kodeks karny! Molestowanie przez telefon....

Ponieważ u siebie to nie widzę nawet błędów ortograficznych (i ostatnio z zapałem przestawianych liter) chętnie wytknę co mi nie pasuje.
Zdanie pierwsze: przywołuję....
Mam prośbę byś je zmieniła. Ja bym je napisała odwrotnie. To zdanie jest wprowadzeniem do właściwego nastroju, jest ważniejsze niż większość. Ono nadaje rytm, a czytając je coś nie pasuje (przynajmniej rano po przebudzeniu).
Chyba rozumiem co chciałaś przekazać w ostatnim zdaniu, ale ciężko mi je było rozgryźć.
Z drugiej strony jest jeszcze ranek.
Chętnie poczytam więcej listów, a może napiszesz też serie wieczorną?
T jak Tristan, T jak terrorysta
Tristan Zabójczy Terrorysta
Za tytuł serdecznie dziękuję Morwenie!
Słowo honoru, że zrobię wszystko by na niego zasłużyć.
Tristan
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Re: To tylko etap

Postprzez Aratanooniel » 20 lip 2015, 18:24

II
Zamknięte rozdziały

Rzeczy, które mi wybaczasz.
Małe, duże i średnie. Humory, histerię, zapomnienie. Co zrobiłam wbrew sobie, tobie i nam. Wszystkie zbyt błahe i za wielkie słowa, które chciałabym od ciebie zabrać, przeżuć raz jeszcze i połknąć. Niech palą mój żołądek.
Szybko, powoli, długo i krótko. Dni ciszy, choć przecież mówimy, tygodnie razem, choć przecież nie tak. Czasem w ciągu jednego Przepraszam.
Rzeczy, które ci wybaczam.
Liczone na palcach, liczydle, kalkulatorze. Wszystko, co robisz i czego nie robisz. Co mówisz, o czym milczysz wbrew mojej woli. To, co się stało i się nie odstanie, przeszłość, której nie cofniemy. Niech będzie, jest nasza.
Długie noce, krótkie noce, wieczory przygryzanych palców. Czasem jak w dziecięcej wyliczance, zamknij oczy, raz, dwa, trzy i już się uśmiecham. Widzisz?
Rzeczy, które sobie wybaczamy?
Nie mają już znaczenia.
Z mądrości moderatorskich: Oczywiste oczywistości nie istnieją. Zrób facepalm i ruszaj dalej.
Nielusiowe tworki|Nielusiowa zupka|Niela czyta Puella bella
Akcja KDT
Obrazek
Aratanooniel
Moderator
Moderator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Powrót do Opowiadania