Poszukuję tytułu

O książkach, tematyce, historii, plotkach itp.

Poszukuję tytułu

Postprzez Tristan » 10 kwi 2009, 13:28

Szukam książki która będzie stanowiła niezłą fantasy i główny bohater, stereotypowo zaczynał od zera by skończyć jako bohater. Szczęśliwe zakończenie mile widziane oraz dobrze by było by język pozostał nasz ojczysty, ewentualnie angielski.
T jak Tristan, T jak terrorysta
Tristan Zabójczy Terrorysta
Za tytuł serdecznie dziękuję Morwenie!
Słowo honoru, że zrobię wszystko by na niego zasłużyć.
Tristan
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Re: Poszukuję Tytulu

Postprzez NoName » 11 kwi 2009, 10:45

Ty to masz wymagania... Może ci napisac? ;) A tak serio, nie znam specjalnie dobrze fantasy, ale taką wersję ciężko będzie chyba znaleźc... U Sapkowskiego tego nie uświadczysz, on nie miewa dobrych zakończeń, a jego bohaterowie raczej nie zaczynają od zera i nie stają się wielkimi bohaterami. U Norton też raczej takiego modelu nie uświadczysz, nie wiem jak Le Guin, bo do tej pory nie mogę się zebrac, żeby ją przeczytac. A Eragon? Czy tam nie ma czegoś takiego?
NoName is also a name.

Impossible is nothing.

Muś, władca wołacza!
NoName
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Tristan » 11 kwi 2009, 13:35

Nie cierpię Eragona, jest to wyraźny przejaw przerostu ambicji nad możliwościami.
T jak Tristan, T jak terrorysta
Tristan Zabójczy Terrorysta
Za tytuł serdecznie dziękuję Morwenie!
Słowo honoru, że zrobię wszystko by na niego zasłużyć.
Tristan
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez NoName » 11 kwi 2009, 17:22

Nie czytałam, ale skoro tak twierdzisz ;). Ale wiesz, zrobił ogromną karierę... Jeszcze film mu dopomógł.
NoName is also a name.

Impossible is nothing.

Muś, władca wołacza!
NoName
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Re: Poszukuję tytułu

Postprzez morgan » 10 sie 2009, 16:45

niezłą fantasy i główny bohater, stereotypowo zaczynał od zera by skończyć jako bohater. Szczęśliwe zakończenie

świat czarodziejów, Harry Potter, od zera do bohatera, szczęśliwe zakończenie. -> proszę bardzo, wymogi spełnione ;D

A tak na serio, to proponuję "Kłamcę" Jakuba Ćwieka. Polska literatura, wydawnictwo "Fabryka Słów". Jedna z lepszych komedii i angelologii w jednym. Jakąś recenzję bardzo łatwo będzie znaleźć w Internecie. Dodatkowo, "Kłamca" ma trzy części i kolejna jest w drodze. :>
Pozdrawiam,
morg.
Gadające głowy
Zanim dodacie temat, przeczytajcie: slash i f-f.
morgan
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez sile » 09 gru 2009, 22:15

U Norton też raczej takiego modelu nie uświadczysz, nie wiem jak Le Guin, bo do tej pory nie mogę się zebrac, żeby ją przeczytac.

Chodzi Ci konkretnie o Cykl Ziemiomorze? W sumie faktycznie. Ged, zaczyna od zera i staje się bohaterem. Pewien rodzaj Happy Endu też jest, ale do Le Guin trzeba mieć zaparcie. Bardzo nie podoba mi się jej styl. Jak Sienkiewicza, przez pierwsze sto stron akcja zaczyna się rozkręcać.
Uczciwie przyznaję się, że pisanie sensownych komentarzy sprawia mi pewną trudność.

Nigdy nie kłócę się z głupcami. Najpierw ściągną mnie do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.
sile
Średniowieczny Brudas
Średniowieczny Brudas

Postprzez Binia » 26 gru 2009, 12:39

Od zera do bohatera hmmm, polecam ci zatem serię Zwiadowców Johna Flanagana. Co prawda nie znam jeszcze zakończenia bo nie wszystkie są przetłumaczone, a ja angielskiego nie znam zbyt dobrze. Do fantasty chyba się tego nie da zaliczyć, bo w pierwszych czterech książkach nie ma żadnej magi ale są tam jakieś dziwne potwory, chodź w piątej książce magia teoretycznie może być, nie wiem, bo nie ma jeszcze tej części w j. polskim na rynku. Ale mimo wszystko polecam. Czyta się lekko i przyjemnie.

Edit: nie ma nic z fantasty sama przygoda
Binia
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Powrót do Dyskusje ogólnoliterackie.