ZAPOWIEDZI

O książkach, tematyce, historii, plotkach itp.

ZAPOWIEDZI

Postprzez Tristan » 20 paź 2009, 19:47

?Zmierzch? i filozofia. Wampiry, wegetarianie i pogoń za nieśmiertelnością

Autorzy: Rebecca Housel, William Irwin, J. Jeremy Wisnewski
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Twilight and Philosophy: Vampires, Vegetarians, and the Pursuit of Immortality
Niezapomniane połączenie wampiryzmu, miłości i filozofii ? dla miłośników kultowej serii ZMIERZCH.

Historia zakazanej miłości młodej dziewczyny i nieśmiertelnego wampira ? przedstawiona przez Stephenie Meyer w serii ZMIERZCH ? uwiodła już wielomilionową rzeszę fanów na całym świecie. To nie tylko znakomite połączenie romansu z trzymającym w napięciu horrorem, ale także ? jak się okazuje ? wspaniały przyczynek do filozoficznych rozważań na temat miłości, śmierci i rozumienia samego siebie. Bohaterowie serii ZMIERZCH ? Bella, Edward i Jacob, ich rodziny i przyjaciele ? są lustrem, w którym widzimy nasze największe lęki i marzenia, wszystko, co dla nas ważne, dlatego warto poświęcić im chwilę głębszej refleksji.

Sięgając do mądrości filozofów, autorzy książki próbują odpowiedzieć między innymi na pytania:

* Jaka jest natura miłości?

* Czy należy bać się śmierci?
* Ile tak naprawdę mamy wolności?
* Dlaczego kochamy wampiry?
* Jak to jest doświadczać świata jako wampir?
* Czy bycie wegetarianinem jest zobowiązaniem moralnym?
* Co mówią nam o wolnej woli zmagania wampirów wegetarian, starających się kontrolować ?naturalną? potrzebę picia ludzkiej krwi?
* Czy wampiry, które zabijają tylko zwierzęta mogą czuć się rozgrzeszone?
* Czy Edward jest bohaterem romantycznym, czy tylko natrętem?
* Czy Jacob byłby lepszym chłopakiem dla Belli niż Edward?


Nieważne, czy jesteś fanem Edwarda Cullena, czy Jacoba Blacka, czy uważasz, że Bella jest głupia, czy romantyczna, czy jesteś weganinem, czy mięsożercą ? książka ?ZMIERZCH? I FILOZOFIA to niezbędnik dla miłośników powieści Stefanie Meyer w każdym wieku ? żywych i nieumarłych. Wciąga tak samo, a dodatkowo rzuca nowe światło na bohaterów ZMIERZCHU i ich historię.

Data wydania: 12.11.2009
Format: 130mm x 205mm
Liczba stron: 288
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Joanna Urban, Agnieszka Krzysztoń
Cena detaliczna: 29,90 złHumor i mądrość Świata Dysku
Terry Pratchett
Świat Dysku zamieszkuje ogromna i zróżnicowana populacja ? od wiedźm po wampiry, od przerażających do przygłupich... To świat, w którym magiczne księgi mogą pożerać niewinnych czytelników, a Śmierć ucieka niekiedy na wieś na krótkie wakacje. "Humor i mądrość Świata Dysku" to zbiór najbardziej dowcipnych, błyskotliwych i mądrych cytatów, pochodzących z niezwykłej serii stworzonej przez Terry`ego Pratchetta. Z pewnością przeniosą one czytelnika z powrotem do ulubionych lub zapomnianych scen ze Świata Dysku. To idealna książka dla zagorzałych fanów Pratchetta, a także dla każdego, kto odwiedza Dysk po raz pierwszy.

Małżeństwo zawsze jest związkiem dwojga ludzi, gotowych przysiąc, że tylko to drugie chrapie.
cytat z ?Piątego elefanta?

Wewnątrz każdego starego człowieka tkwi młody człowiek i dziwi się, co się stało.
cytat z ?Ruchomych obrazków?

Terry Pratchett
Urodził się 28 kwietnia 1948 r. w Beaconsfield. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 r. zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 r. wydana została jego pierwsza powieść ?The Carpet People?, a potem kolejne ?The Dark Side of the Sun? (1976) i ?Strata? (1981). W 1980 r. został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 r. wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku - "Kolor magii". Po ukazaniu się w 1986 r. książek "Blask fantastyczny" i "Mort" Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno liczba wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett jest także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 r. został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Kategoria: Fantastyka, fantasy
Tytuł oryginału: The Wit and Wisdom of Discworld
Data wydania: 12.11.2009
Format: 147mm x 208mm
Liczba stron: 296
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Cena detaliczna: 35,00 zł


Legenda o Sigurdzie i Gudrun
J. R. R. Tolkien
Pierwsza w Polsce publikacja nieznanego dzieła J.R.R. Tolkiena.

J.R.R. Tolkien, wielki miłośnik i znawca kultury Północy, zanim napisał ?Hobbita? i ?Władcę Pierścieni?, w latach dwudziestych XX w. ułożył własną wersję staroskandynawskiej legendy o upadku słynnych Niflungów (Nibelungów). Nadał jej formę dwóch związanych ze sobą poematów o niezwykle kunsztownej wersyfikacji, zatytułowanych ?Nowa pieśń o Völsungach? oraz ?Nowa pieśń o Gudrun?.

Pierwsza pieśń opowiada o losach legendarnego bohatera Sigurda Völsunga i dwóch zakochanych w nim kobiet ? walkirii Brynhildy oraz pięknej Gudrun, księżniczki z rodu Niflungów, która dzięki magicznemu podstępowi została jego żoną.

Druga przedstawia wydarzenia po śmierci Sigurda ? Gudrun wbrew swej woli zawiera małżeństwo z potężnym Atlim, władcą Hunów (historycznym Attylą), Atli morduje jej braci, wielkich bohaterów, Gudrun wywiera straszną zemstę, po czym odbiera sobie życie.

?Legenda o Sigurdzie i Gudrun? to fascynująca opowieść z czasów starożytnej Północy o magii, bogach, spektakularnych bitwach, wojownikach, tragicznej miłości i zdradzie. Niezwykły prezent dla wszystkich miłośników Tolkiena, opatrzony przez jego syna drobiazgowym komentarzem oraz fragmentami dotąd niepublikowanych wykładów ojca o literaturze staroislandzkiej.

Kategoria: Literatura światowa
Tytuł oryginału: The Legend of Sigurd and Gudrún
Data wydania: 12.11.2009
Seria: 147
Liczba stron: 560
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Katarzyna Staniewska, Agnieszka Sylwanowicz
Cena detaliczna: 54,00 złMORZE POTWORÓW
RICK RIORDAN
Tom 2
Tajemnicze zatrucie sosny Thalii osłabia magiczną granicę Obozu Herosów. Percy i jego przyjaciele mają zaledwie kilka dni na odnalezienie jedynego magicznego przedmiotu, który posiada moc wystarczającą do powstrzymania fali mitycznych bestii. Problem w tym, że aby go znaleźć, muszą pożeglować na Morze Potworów. A po drodze Percy będzie musiał opracować plan, który ocali jego dawnego kumpla, Grovera. Odkryje także straszliwą tajemnicę swojej rodziny, co każe mu się zastanowić, czy bycie synem Posejdona to zaszczyt czy przekleństwo?


Planowany termin wydania: 21 października 2009MISJA AMBASADORA
SEQUEL DO TRYLOGII CZARNEGO MAGA
TRUDI CANAVAN

Sonea jest przerażona, kiedy jej syn, który właśnie ukończył studia, postanawia dołączyć do grupy Ambasadorów Gildii, wybierających się do Sachaki. Kiedy nadchodzi wiadomość, że zaginął, Sonea chce koniecznie ruszyć na poszukiwania, ale nie może opuścić miasta, nie łamiąc prawa zabraniającego czarnym magom opuszczania Imardinu.
Kiedy pojawia się u niej Cery, prosząc o pomoc, ponieważ większość jego rodziny została zamordowana, Sonea dowiaduje się, że w półświatku od lat toczy się śmiertelna wojna między Złodziejami. Podejrzane przypadki śmierci sprawiają, że Gildia zaczyna się martwić, czy przypadkiem nie ma do czynienia z dzikimi magami.


Planowany termin wydania: czerwiec 2010Diabeł na wieży
Anna Kańtoch
data wydania: październik 2009
wymiary: 125 x 195
liczba stron: 368
oprawa: miękka
cena: 31.90
Dr Jordan używa rozumu na równi ze szpadą i?wodą święconą.
Ilu badaczy szkicuje w swoich notesach wyniki sekcji wilkołaka?
Ilu gotowych będzie stanąć oko w oko z samym diabłem?
Domenic Jordan to człowiek oświecenia. Choć wierzy w logikę i prawa natury, liczy się z tym, co wykracza poza granice ludzkiego umysłu.
Maja Lidia Kossakowska, zapytana o Polki piszące fantastykę, właśnie Annę Kańtoch wymieniła na czele ?młodych, obiecujących?.
Monika Frenkiel, Czytelnia.onet.pl
Przygoda rozwija się w nieoczekiwanym kierunku. Polecam miłośnikom magii i kryminału.
Anna Góra, Dziennik Zachodni
Dragon Age: Utracony tron
David Gaider
Porywający prequel
do przebojowej gry role-playing

stworzonej przez nagradzane studio BioWare!

Kiedy matka młodego Marica, ukochana Królowa Rebeliantka, zostaje zdradzona i zamordowana przez niewiernych szlachciców, ten musi poprowadzić armię i podjąć próbę uwolnienia królestwa spod jarzma obcego tyrana. Władzę dzierżą najokrutniejsi, a udręczony lud pragnie sprawiedliwości.

Książę bez królestwa, oszukany i zdradzony, staje w szeregach rebelii. Jego sojusznikiem jest młody banita Loghain oraz Rowan - piękna wojowniczka, przyrzeczona mu od urodzenia na żonę.

Otoczony przez zdrajców i szpiegów Maric musi nie tylko przeżyć, ale wypełnić swoje przeznaczenie: uwolnić Ferelden i przywrócić swój ród na utracony tron.

data wydania: październik 2009
tytuł oryginału: Dragon Age: The Stolen Throne
tłumaczenie: Małgorzata Koczańska
wymiary: 125 x 195
liczba stron: 472
oprawa: miękka
cena: 34.99


Profesjonalny zwierzołak
Andriej Bielanin, Galina Czernaja
data wydania: listopad 2009
tytuł oryginału: ???????????????? ?????????
tłumaczenie: Ewa Białołecka
wymiary: 125 x 205
liczba stron: 416
oprawa: miękka
cena: 32.90
Bo na tabuny bestii, wampirów i upiorów potrzeba fachowców.

Ona to rekin-ludojad w oceanie męskiego szowinizmu. Z aparycją rozpalającą nawet zombiaki i wdziękiem, od którego iskrzą cyborgi. Tylko, że po kolokwium z kulturoznawstwa dziabnął ją wilkołak i się popaprało. Na szczęście jest On - superheros, który działa na niewiasty z siłą bomby atomowej. Niestety beznadziejnie zakompleksiony z powodu imienia i mało komunikatywny - rozprawiać z nim o miłości to jak całować się z parowozem. Zatem cała nadzieja w Agencie 013, kocie ze słabością do intelektualnej dominacji, który chodzenie w butach uważa za pretensjonalne.
Możesz spodziewać się wszystkiego. Krwiożerczy rabin, niema gejsza, eskimos-spacerowicz - grunt to profesjonalny kamuflaż.

Ta historia nie wywoła mrówek na plecach - one też zemdlały z wrażenia.
MIASTO POPIOŁÓW
Cassandra Clare
23 października 2009
Cassandra Clare jest cool. Jest uzależniona od plotkarskich blogów, podróży po świecie I do tego pisze całkiem fajne rozrywkowe książki!

Jej pierwsza powieść Miasto Kości jest bestsellerem w Polsce i na świecie! Trafiła przebojem na wszystkie listy bestsellerów w Polsce.

Już w październiku ukazuje się Miasto Popiołów, drugi tom trylogii Dary Anioła, kontynuacja bestsellerowego Miasta Kości, nakładem Wydawnictwa Mag.1
Clary Fray ma poważny problem. Jej najlepszy przyjaciel, Simon, zakochał się w niej, a walczący ze demonami Jace, może być jej bratem, jej mama leży w śpiączce w szpitalu ? ach, a czy wspomnieliśmy już że zły facet Valentine wzywa armię demonów aby przejąć kontrolę nad światem? Wystarczy tego aby każda normalna dziewczyna zaczęła wrzeszczeć rozpaczy, ale Clary nie jest zwyczajną dziewczyną ? jest Nocnym Łowcą , pogromczynią wampirów i w książce Cassandry Clare Miasto Popiołów jej życie staje się bardzo skomplikowane.

Mimo magicznych elementów Miasto Popiołów nie jest z cała pewnością ani bajką ani ksiązką fantasy. Autorska wizja współczesnego Manhattanu jest ostra i konsekwentna, wojownicy mają oczy podkreślone mieniącym się tuszem i noszą modne skórzane spodnie a wróżki urządzają odjazdowe imprezy. Pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji wątek trzyma czytelnika w stałym napięciu i nieświadomości a opisy bohaterów są tak dokładne, że można sobie z łatwością ich wyobrazić.

Co więcej, prawdziwym powodem, dla którego nie będziesz mógł odłożyć Miasta Popiołów to jego zadziwiające postaci. Dramat rozgrywający się między Clary i jej przyjaciółmi tak Cię wciągnie, że ledwie zauważysz że noszą miecze anielskie, jeżdżą na latających motorach i zmieniają się w wampiry.

Clary jest sprytna i zaradna ? dokładnie taka jaką chciałbyś mieć u boku podczas ataku demona. Nie jest tylko walczącą z wampirami heroiną ale również nastolatką rozdartą pomiędzy romantycznym uczuciem do wampira, którym stał się jej przyjaciel Simon a miłością do Jace, fascynującego Nocnego Łowcy, pełnego uroku gościa, który być może jest jej bratem?

Na pewno nie oprzesz się wspaniałemu Jace?owi. Miłosny trójkąt jest niesamowity ale autorka doskonale go rozwija.
Oczywiście nawet najzagorzalsi miłośnicy fantasy będą całkowicie usatysfakcjonowani szybkimi sekwencjami walki. Ale uwaga, doskonałe przedstawienie przez Cassandrę Calre ciemnych sił ; wojsk Valentine?a może być przerażające i trochę odrażające.

Uwierz, ta romantyczna, błyskotliwa i zabawna lektura tak Cię wciągnie, że nawet mimo niedosytu szybkiego zakończenia nie będziesz rozczarowana! ? następna cześć trylogii już na początku przyszłego roku w sprzedaży!


Tłumacz: Anna Reszka
Stron: 528
Format: 135x205
Cena: 35,00U MARTWYCH W DALLAS
Charlaine Harris
2 listopada 2009
Powieść która stała się podstawą do kultowego serialu Czysta Krew emitowanego w Polsce od lutego 2009 na kanale HBO. Twórcą serialu jest laureat Oscara Alan Ball, zdobywca nagrody Emmy, Oscara za "American Beauty" i pomysłodawca kultowej produkcji "Sześć stóp pod ziemią".

Serial osiągnął gigantyczny sukces i otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów. Pierwszy sezon przyciągnął 3,7 miliona widzów i zapowiada się, że będzie najlepiej oglądany serialem HBO również w Polsce. Główną rolę Sookie Stackhouse, barmanki, obdarzonej darem słyszenia myśli innych ludzi, gra laureatka nagrody Akademii Anna Paquin 1
Seria otrzymała kilkanaście nagród a poszczególne tytuły przez wiele tygodni królowały na listach najważniejszych list bestsellerów w Stanach.
Dzięki wynalezionej w japońskim laboratorium syntetycznej krwi oraz napojowi z jej ekstraktem o nazwie Tru: Blood, w ciągu zaledwie jednej nocy wampiry z legendarnych potworów przeistoczyły się w przykładnych obywateli. I chociaż ludzie nie figurują już w ich jadłospisie, społeczeństwo niepokoi się, co stanie się, gdy wampiry opuszczą mroczne kryjówki. Przywódcy religijni i polityczni na całym świecie wyrazili już na ten temat swoje zdanie i jedynie mieszkańcy Bon Temps, małego miasteczka w Luizjanie, nie mogą się zdecydować, co o tym naprawdę myśleć.
Miejscowa kelnerka, Sookie Stackhouse dobrze wie, jak wygląda życie na marginesie społeczeństwa. Jako osoba posiadająca wątpliwy dar słyszenia myśli innych ludzi, przychylnie patrzy na integrację społeczną wampirów, a w szczególności na pewnego przystojnego 173-latka, Billa Comptona (Stephen Moyer). Niestety, seria tajemniczych wydarzeń, które towarzyszą pojawieniu się Billa w Bon Temps wystawi otwartość Sookie na ciężką próbę.
Bitwa o Skandię
John Flanagan
Seria: Zwiadowcy
Tłumaczenie z języka angielskiego: Stanisław Kroszczyński
Tytuł oryginału: Ranger's Apprentice: The Oakleaf Bearers (Battle for Skandia)
Data wydania: październik 2009
Oprawa miękka, 392 str.
Cena 32,90 zł
Czwarty tom znakomitej serii Johna Flanagana, która od ponad trzydziestu tygodni nie schodzi z listy bestsellerów ?New York Timesa?.

Czy ci, którzy jeszcze niedawno byli śmiertelnymi wrogami, mogą połączyć swe siły i walczyć ramię w ramię przeciwko wspólnemu nieprzyjacielowi?

Wiosna miała oznaczać koniec niewolniczej doli Evalyn i Willa. Ale gdy tylko przyjaciołom udało się dać nogę z zimowych siedzib Skandian, tajemniczy jeździec porywa dziewczynę. Will, choć zahartowany i sprytny nie jest w stanie stawić czoła sześciu napastnikom? Na szczęście Halt i Horace przybywają w samą porę! Rychło okazuje się, że ci, których wzięto za przypadkowych rzezimieszków są tak naprawdę szpiegami wielkiej armii. Władca Temujai przygotowuje gigantyczną inwazję, która zagrozi nie tylko Skandii, ale również innym niezależnym królestwom. Czworo Aralueńczyków musi przekonać dumnych mieszkańców Północy o tym, że wszystkim grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Will, Evanlyn, Halt i Horace są gotowi stanąć do walki u boku Skandian i wesprzeć ich swoimi umiejętnościami i mądrością ? o ile oczywiście Oberjarl wyrazi zgodę na to, by w szeregach jego wojowników znaleźli się obcy?
Zabójcze ciało
Audrey Nixon
Tytuł oryginału: Jennifer's Body
Data wydania: październik 2009
Cena 21,90 zł
Pełna czarnego humoru, szokująca i przezabawna historia pięknej Jennifer, która w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, przechodzi na dość specyficzną dietę? Na zabitej dechami amerykańskiej prowincji, nawiedzana przez demony cheerleaderka zaczyna pożerać kolejnych szkolnych kumpli. Apetyt wyraźnie jej dopisuje. Miarka przebiera się, gdy na półmisek trafia chłopak Needy, przyjaciółki Jennifer. Wkurzona dziewczyna bierze sprawy w swoje ręce.

Książka na podstawie scenariusza filmowego autorstwa Diablo Cody, laureatki Oscara za film ?Juno?. ?Jennifer?s Body? na ekranach kin już na Halloween 2009!
Błękitnokrwiści
Melissa de La Cruz
Tytuł oryginału: Blue Bloods
Data wydania: 2010
Pierwszy tom trylogii znanej amerykańskiej pisarki, Melissy de La Cruz, autorska wizja współczesnych wampirów żyjących pomiędzy normalnymi śmiertelnikami. Połączenie gotyckiego horroru i powieści obyczajowej z kryminalnym wątkiem. Nie tylko dla wielbicieli Stephenie Meyer.

Pośród najbardziej elitarnych rodzin Nowego Jorku ukrywa się grupa tych, których przodkowie przybyli na amerykańską ziemię wraz z pierwszymi osadnikami na pokładzie statku Mayflower. Utrzymujący swoje istnienie w tajemnicy są bogaci, mają ogromne wpływy i? nie są ludźmi. To Błękitnokrwiści, starożytna rodzina wampirów.

Schuyler Van Alen nie sądziła, że jest kimś więcej niż tylko normalną nastolatką. Bardziej normalną niż jej koleżanki. W doborowym towarzystwie dziewcząt z elitarnej prywatnej szkoły, Schuyler wyglądała jak brzydkie kaczątko, ale nie przeszkadzało jej to? Do dnia, w którym skończyła piętnaście lat. Żyły na przedramionach dziewczyny nabrzmiały, tworząc przerażającą mozaikę błękitów i fioletu. Pojawił się głód ? potworne łaknienie, którego nie mógł zaspokoić ludzki posiłek. Schuyler zaczęła się zmieniać ? w kogo? Wszystko splata się w czasie z tragiczną śmiercią jednej z uczennic Duchesne. Czy tragedia ma coś wspólnego z Schuyler? I dlaczego Jack Force, najprzystojniejszy i najbardziej pożądany chłopak w szkole nagle zaczął zwracać uwagę na ignorowaną dotąd koleżankę? Schuyler chce poznać sekret Błękitnokrwistych, ale prawda może ją wiele kosztować. Świat wampirów rządzi się własnymi prawami, a ten, kto ich nie przestrzega ? ginie.
T jak Tristan, T jak terrorysta
Tristan Zabójczy Terrorysta
Za tytuł serdecznie dziękuję Morwenie!
Słowo honoru, że zrobię wszystko by na niego zasłużyć.
Tristan
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris
 
Posty: 711
Dołączył(a): 11 lut 2008, 16:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZAPOWIEDZI

Postprzez Al » 22 paź 2009, 00:02

Dołożę i coś od siebie - książki na które czekam, i z których, jeśli stypendium dopisze przed grudniem, być może postaram sobie coś zakupić.


Diabelskie kości
Autor: Kathy Reichs
Wydawnictwo:
Red Horse , Październik 2009

Świetne! Nie mogę wyjść z podziwu jak płynnie Kathy Reichs przechodzi od żargonu kryminalistycznego do ciętych, zabawnych dialogów, od naukowca do znakomitej gawędziarki. Podziwiam i zazdroszczę
Sandra Brown, autorka "Play Dirty"

Reichs wyróżnia się (...) niesamowitą zdolnością wplatania nauki w fabułę i charakterystykę postaci (...) Ogrom swojej wiedzy przekazuje z humorem i pazurem
Booklist

W remontowanym domu hydraulik odkrywa tajemniczą piwnicę i dokonuje makabrycznego znaleziska - kurczak bez głowy, zwierzęce kości i żelazne kotły, zawierające paciorki, pióra i inne przedmioty służące do odprawiania rytuałów religijnych. Środek ołtarza zajmuje czaszka nastoletniej dziewczyny. W tym samym czasie, na brzegu pobliskiego jeziora, mężczyzna wyprowadzający psa natyka się na bezgłowe ciało nastoletniego chłopca. Nic tu nie jest jasne - ani kiedy, ani gdzie obie śmierci miały miejsce. Czy dziewczyna została zamordowana w piwnicy, czy może jej czaszka trafiła tam później? Dlaczego ciało chłopca jest nadzwyczaj dobrze zachowane? Podjudzani przez kaznodzieję robiącego karierę w polityce, mieszkańcy Charlotte szukają winnych wśród czcicieli diabła i wyznawców wikki. Rozpoczyna się polowanie na czarownice.

Do zbadania okoliczności obu spraw władze wzywają antropolog sądową Temperance Brennan. Po sukcesie swojej ostatniej powieści "Kości w proch", Kathy Reichs - autorka sławnych na całym świecie bestsellerów, antropolog sądowy i producentka hitu telewizyjnego "Kości" - powraca do Charlotte w Karolinie Północnej, gdzie Temperance Brennan musi odkryć tożsamość dwóch młodych ofiar i zmierzyć się ze śmiercionośną mieszanką voodoo, santerii i satanizmu.

W swojej jedenastej książce Kathy Reichs snuje przed czytelnikami kolejną porywającą opowieść o świecie zbrodni i fascynujących arkanach świata nauki. Kathy Reichs ma ugruntowaną pozycję wśród autorów powieści kryminalnych. W "Diabelskich kościach" dostajemy to, co stanowi jej specjalność - mieszankę kryminalistycznych opisów, które "mrożą krew w żyłach" (Entertainment Weekly), i zaskakujące zwroty akcji, czyniące z powieści z serii "Kości" międzynarodowe bestsellery.

Ze swojej strony dodam, że każda z książek Kathy Reichs jest niezwykła. To idealna lektura i dla fanatyków antropologi, i dla zwykłych fanów rozwiazywania zagadek zbrodni w trochę inny sposób niż za pomocą wiecznych rozmów, jeżdzenia z miejsca na miejsce i czekania aż przestępca sam pęknie. Nie, tutaj naczelne miejsce zajmuje nauka i to ona właśnie odkrywa kto popełnił zbrodnię.Powoli tworzony chomik z fanfiction - zapraszam: al-collection
Avatar użytkownika
Al
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris
 
Posty: 584
Dołączył(a): 12 lut 2008, 22:04

Re: ZAPOWIEDZI

Postprzez Al » 31 sty 2010, 19:04

Zbieracz Burz, t1

(tak, tak, TAAAAK, kontynuacja Siewcy!)

autor: Maja Lidia Kossakowska
data wydania: luty 2010
ISBN-13: 978-83-7574-190-2
wymiary: 125 x 195
liczba stron: 352
oprawa: miękka/ twarda
seria: Bestsellery polskiej fantastyki
cena: 32.90/43.90
" Boże miej litość! Miej nas w swojej opiece!
Moc Burzyciela Światów, ocknęła się, zatliła, lecz nie wypełniła potęgą Pana. Nie znalazła ujścia od czasu starcia z Siewcą Wiatru. Aż do teraz?
Boże w Trójcy Jedyny! Czemuż znowu budzisz swego Anioła Zagłady?
Porywasz za naczynie gniewu. Kielich, który gdy pęknie, wyleje niszczycielską zawartość na każdą krainę Kosmosu. Każdą Istotę. Każde dziecię Twoje.
I stanie się koniec? I nicość?
Boże czemuś nas opuścił? Eli, Eli lama sabachtani? "Przyznaję że już zakupiłam :D http://www.allegro.pl/item899202894_m_kossakowska_zbieracz_burz_tom_i_nowosc.html Wolę mieć wróbelka w garści niż liczyć że "znajdę taniej jak wyjdzie". *Al = Siewcocholiczka*

Osobom zainteresowanym powiem, że w internecie dostępne są już przedpremierowe fragmenty - i to bardzo, baardzo obiecujące:
Na stronie wydawnictwa (Fabryka Słów): http://fabryka.pl/zapowiedzi.php?ibook=394#searchkk
Na forum FanKlubu Siewcy Wiatru: http://www.sator.fora.pl/zbieracz-burz,28/fragmenty-przedpremierowe,399.html
Pierwszy dotyczy Daimona (średnio lubianej przeze mnie postaci), drugi związany jest z Rajzelem (którego lubię niemal tak jak Asmodeusza i Gabriela)

Dla leniwych część fragmentu ze strony wydawnictwa:

Spoiler: pokaż
Frey był teraz naczyniem gniewu, a to naczynie w każdej chwili mogło pęknąć, wylewając niszczycielską zawartość na każdą przypadkową krainę Kosmosu.
Dlatego brał udział w nielegalnych walkach za pieniądze, w dalekiej, zakazanej dzielnicy Stref Poza Czasem.
Starcie, potyczka, konfrontacja, bijatyka na pięści trochę pomagały. Trochę.

(....)

Źrenice anioła, ogromne jak lufy colta magnum, pełne kosmicznej czerni, zwęziły się groźnie.
Tymczasem starożytny odskoczył na bezpieczną odległość, szykując się do kolejnego cięcia. Ani lanista Daimona, ani nikt z publiczności nie mógł dostrzec ukrytej w jego pięści broni i krzyknąć, żeby zakończyć walkę. Rudy dobrze o tym wiedział. Teraz jego usta rozciągnęły się w leciutkim, drwiącym uśmieszku.
Nie miał jeszcze pojęcia, jak poważny błąd popełnił.
Bo Daimon się wkurzył. Wkurzył się naprawdę.
Na ringu można było zrobić wszystko. Wydłubywać oczy, urywać uszy, wyrywać żebra, gruchotać kości, skręcać karki, czy kopać w krocze. Ale pod żadnym pozorem nie wolno było posłużyć się jakąkolwiek bronią, choćby znalezionym pod nogami kamieniem. Nigdy.
Jeśli ktoś złamał tę zasadę, nie mógł liczyć na żadną litość. A już na pewno nie ma litość Anioła Zagłady.

(...)

Odwrócił się, żeby zejść z ringu, gdy nagle poczuł, że wszystko wokół szarzeje, zastyga, niczym tężejący klej. Czas spowalnia, zatrzymuje się, gaśnie. Powietrze gęstnieje jak rozlana żywica, rozpycha mu płuca, przy każdym oddechu eksploduje w piersi niczym mała raca.
W głowie zrodził się nagle nieznośny ucisk, jakby dziecko olbrzyma zapragnęło zgnieść ją w palcach niby orzech. W jednej chwili Daimon stracił wzrok. Błękitny płomień wypełnił przestrzeń, nie pozostawiając nic prócz zabójczej, niebieskiej jak milion błyskawic jasności.
I wniknął w niego, wlał się, spłynął niczym potworne wyładowanie elektryczne, budząc w sercu, niegdyś przebitym mieczem egzekutora, nieprzytomny, niemożliwy do zniesienia ból.
Wydało mu się, że za moment blask go rozerwie, podrze na strzępy, rozszarpie, a ognista kula, tak brutalnie wepchnięta pod żebra, eksploduje z siłą rodzącej się galaktyki.
Krzycząc ochryple, strasznie, zwalił się na kolana. Rozczapierzone palce darły piach i trociny, twarz, biała jak całun trupa, wykrzywiła się w nieludzkim cierpieniu.
Umieram. Znowu umieram, zdołał zrozumieć, zanim błękitna jasność wypaliła wszelkie myśli.
Poczuł, jak stara blizna na piersi rozdziera się powoli, niczym za mocno naciągnięty materiał i szalone światło strzela z niej nieprawdopodobnie jaskrawą wiązką, jakby połknął biały, oślepiający reflektor. I ten słup płonącego blasku naparł na niego, zmusił, żeby się wyprostował, wciąż na kolanach, odrzucił głowę do tyłu, rozwarł ramiona, niczym w oczekiwaniu na cud objawienia, oszalałą epifanię męki.
Krew ciekła z dłoni zranionej przez Lokiego, płynęła także z rozdziawionej jak roześmiane usta blizny na drugiej ręce, sączyła się gorącą strugą z piersi, otwartej niczym koperta ze złamaną pieczęcią szramy.
Sterczał na środku areny, nawleczony na wiązkę światła, niby niedźwiedź na rohatynę, konając, krzycząc i płacząc, i wtedy właśnie światłość zechciała do niego przemówić.
Słuchał głosu w głowie, huczącego niby płomień w Morzu Ognistym, i krzyczał, i konał, i szlochał, lecz tym razem z niedowierzania i lęku.
Ale głos był bezlitośnie obojętny.
Konkretny. Konkretny niczym polecenie dowódcy.
Wypowiadał rozkaz swemu Abaddonowi, Burzycielowi Światów, Tańczącemu na Zgliszczach, a rozkaz ten był nieodwołalny.
? Nie! ? jęczał Frey, dygocząc z męki.
Ale blask nie słuchał.
Powtarzał tylko swoją wolę, tak długo, aż cierpienie przekroczyło wartość krytyczną i umysł Daimona wyłączył się jak przegrzany bezpiecznik.
Po erupcji obezwładniającego blasku, ciemność okazała tak zaskakująca i głęboka, że aż sprawiała ból.
Frey zapadł w nią niczym w bagno, a potem po prostu przestał istnieć.
Powoli tworzony chomik z fanfiction - zapraszam: al-collection
Avatar użytkownika
Al
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris
 
Posty: 584
Dołączył(a): 12 lut 2008, 22:04

Re: ZAPOWIEDZI

Postprzez Binia » 03 lut 2010, 15:14

Czarnoksiężnik z Północy

Od wydarzeń opisanych w Bitwie o Skandię minęło pięć długich lat. Will, niegdyś uczeń Halta, dziś sam jest pełnoprawnym zwiadowcą. Wraz z dawną towarzyszką Alyss, wyrusza na północne rubieże, by zbadać niepokojące pogłoski o mających tam miejsce, dziwnych wydarzeniach. Pozbawiony wsparcia tych, do których obecności przywykł, Will stara się dociec prawdy o mitycznym Czarnoksiężniku, który ponoć objął we władanie okoliczne ziemie. Nawet Halt, choć jego doświadczenie nie ma sobie równych, nie był w stanie przygotować swojego ucznia na spotkanie z istotami rodem z najgorszych koszmarów! Zagubiony w bezkresnych lasach, ścigany przez echa i dziwne, okryte mgłą sylwetki, Will zadaje sobie pytanie ? czy magia naprawdę istnieje?


Data wydania: 2010-02-24
Autor: John Flanagan
Wydawnictwo: Jaguar
Seria: Zwiadowcy
Tłumaczenie z języka angielskiego: Stanisław Kroszczyński
Tytuł oryginału: Ranger's Apprentice: The Sorcerer Of The North
Oprawa miękka,
Cena 32,90 zł
Avatar użytkownika
Binia
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris
 
Posty: 638
Dołączył(a): 02 lip 2009, 20:40
Lokalizacja: Poznań

Re: ZAPOWIEDZI

Postprzez Binia » 28 maja 2010, 09:23

Mojra Noc Wilczycy

Gaelię ogarnia wojenna zawierucha. Pękają podwaliny starego porządku.
Alea musi przygotować świat na nadejście nowej ery. Staje na czele niosącej pokój Armii Ziemi. Tymczasem na wilczycę Imalę i jej pobratymców czyha śmiertelne niebezpieczeństwo.
Czy Córka Ziemi zdoła pokonać nikczemnego Maolm?rdhę? Jakie oblicze przyjmie świat, kiedy spełnią się trzy przepowiednie?


Data premiery: 17 czerwca 2010r.
Autor: Henri L?venbruck
Wydawnictwo: Otwarte
Cykl: Mojra
Tom: 3
Tłumaczenie z języka francuskiego: Eliza Kasprzak-Kozikowska lub Agnieszka Dywan
Tytuł oryginału: La Mo?ra, tome 3 : La Nuit de la louve
Oprawa miękka,
Cena: około 32,90 zł
Avatar użytkownika
Binia
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris
 
Posty: 638
Dołączył(a): 02 lip 2009, 20:40
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Dyskusje ogólnoliterackie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron