Chłopiec_Który_Idzie_Na_Skróty

Po nitce do kłębka, poszukiwane opowiadania!

Moderatorzy: Celebriana, morgan

Regulamin działu
Nowe tematy proszę dodawać w sposób rozsądny z klarowną treścią, nie powielając tego, co już zostało dodane. Uprasza się o wzorowanie się na założonych początkowo tematach. W ramach jakiś problemów proszę kontaktować się z moderatorami lub administratorami (psota).

Postprzez psota » 28 sie 2012, 20:07

Po nitce do kłębka, poszukiwane opowiadania!

Przypomniało Ci się jakieś wyjątkowe opowiadanie z fandomu HP? Nie potrafisz skojarzyć sobie autora/ki, tytułu, ani forum gdzie było opublikowane? Pamiętasz jedynie treść? A może jakiś inny szczegół? Pisz śmiało! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdzie się ktoś kto podsunie Ci odpowiedni sznurek!

Pomóż w poszukiwaniach sobie i innym!
psota
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Re: Chłopiec_Który_Idzie_Na_Skróty

Postprzez morgan » 11 wrz 2012, 17:41

No dobrze. Szukam dość... pokręconego tekstu z parringiem HP/DM.

Coś tam było o magii poddaństwa, chyba czytałam to nawet po angielsku... Już sama nie pamiętam :roll: Draco był z kimś w bolesnym związku, gdzie współżycie było hamowane imieniem "Harry" właśnie. A później... stracił pamięć, gdy stał się własnością Gryfona. Powoli ją odzyskiwał.
Było też coś o domu w skale nad jeziorem/morzem...
I w ogóle było to dość mroczne.

Pomoże ktoś? Ktokolwiek? :cry:
Gadające głowy
Zanim dodacie temat, przeczytajcie: slash i f-f.
morgan
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Aratanooniel » 11 wrz 2012, 20:08

Mam wrażenie, że to fik Jordan Grant, morgan. Był nawet tłumaczony, nie wiem czy wciąż jest. Zdaje mi się, że na forum yaoi, ale odkąd zamknęli się na niezalogowanych nie mogę nic więcej powiedzieć :) No i nie pamiętam tytułu, a nie mam jak sprawdzić.
Z mądrości moderatorskich: Oczywiste oczywistości nie istnieją. Zrób facepalm i ruszaj dalej.
Nielusiowe tworki|Nielusiowa zupka|Niela czyta Puella bella
Akcja KDT
Obrazek
Aratanooniel
Moderator
Moderator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez psota » 11 wrz 2012, 22:56

Oszukałam się, ale znalazłam to, co sugerowała Niel ; ). Mam nadzieje, że to to morgan!
Opowiadanie dokładnie Jordan Grant, pt. "Owned"
Sznurek polski - http://www.yaoifan.fora.pl/fan-fiction- ... z,685.html (i tu rzeczywiście potrzebne konto, a z tego co pamiętam, to nie widziałam opowiadania gdzieś indziej, po tytule zawsze możesz poszukać na forum drrary )
Sznurek angielski - http://jordangrant.livejournal.com/tag/%22owned%22

psota
psota
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez morgan » 12 wrz 2012, 10:56

Jesteście kochane! To to! <pom> Teraz oleję sesję poprawkową i będę czytać owned xD
Gadające głowy
Zanim dodacie temat, przeczytajcie: slash i f-f.
morgan
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez psota » 15 wrz 2012, 10:31

Ja poszukuję opowiadania HP/DM z motywem takim, że Draco ma swoją ulubioną książkę, którą często czyta, a wraz z Blaise prowadzi pewien interes. Draco wymienia listy z autorem książki, a potem okazuje się, że tą tajemniczą osobą jest Potter. Co było dalej nie pamiętam.
Byłabym wdzięczna za jakąś wskazówkę.

Poza tym mam drobną prośbę racji takiej, by ktoś polecił mi opowiadanie SS/HP, snarry, w którym relacje rozwijają się między nimi powoli, oparte są na dość dobrych profilach psychologicznych. Chcę przekonać koleżankę do snarry, a nie jej przestraszyć, a sama chwilowo nie mam pomysłu.

Psota
psota
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Artistisch » 04 lis 2012, 07:59

Cholera, wiem, o jaki tekst Ci chodzi, ale problem jest taki, że ja słabo kojarzę tekst z tytułem i na odwrót. Chyba że chodzi o tak znane tytuły, jak Światło pod wodą czy zawierające wszystko w tytule Na kolanach. Ale przeszukałem zakładki, mój dysk, aż w końcu - pomyślałem o czymś oczywistym. Jeśli to nie jest Musi Kochać Quidditch, to nie wiem, jaki inny tekst pasuje do opisu.
Artistisch
Nektar Młodości
Nektar Młodości

Postprzez Alexsandra » 05 lis 2012, 21:58

Czy ktoś z was ma jakieś informacje na temat ff "Klub Bachusa"? Kiedyś był na pasionatedreams, ale tej str już nie ma i nie mam pojęcia czy gdzieś jeszcze to jest.
"Ze wszystkiego, co napisano, to tylko miłuję, co ktoś pisze własną krwią. Zbyt długo dusza moja głodowała przy ich stole; nie jestem tak jak oni wyćwiczony w poznawaniu niczym w rozgryzaniu orzechów. Wolność miłuję i powietrze ponad rześką ziemią."
Alexsandra
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Artistisch » 11 lis 2012, 15:49

Widziałem ten tekst na chomikuj.pl, ale na żadnym forum go nie ma. Sprawdzałem. Albo ściągasz z chomika, albo pytasz ludzi z HPN. Ja nie mam tam konta i nie potrafię go nawet założyć - kwestia durnego pytania kontrolnego, na które udzieliłem wszystkich możliwych poprawnych odpowiedzi, a to cholerstwo nadal mnie nie rejestruje. No ale nic. W każdym razie, na żadnym forum treści tego opowiadania nie ma.
Artistisch
Nektar Młodości
Nektar Młodości

Postprzez psota » 07 gru 2012, 14:47

Artistisch napisał(a):Cholera, wiem, o jaki tekst Ci chodzi, ale problem jest taki, że ja słabo kojarzę tekst z tytułem i na odwrót. Chyba że chodzi o tak znane tytuły, jak Światło pod wodą czy zawierające wszystko w tytule Na kolanach. Ale przeszukałem zakładki, mój dysk, aż w końcu - pomyślałem o czymś oczywistym. Jeśli to nie jest Musi Kochać Quidditch, to nie wiem, jaki inny tekst pasuje do opisu.

Dziękuję za Twoją odpowiedź, nie jest to jednak to opowiadanie, którego szukam, ale opowiadanie warte uwagi, które już dawno wyfrunęło mi z głowy i miło by było sobie je przypomnieć.

Co do moich poszukiwań - nie pamiętam większych szczegółów. Zostaje mi chyba czekać na ślepy traf, który sam mi je podsunie.

Psota
psota
Administrator
Administrator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez Artistisch » 18 gru 2012, 21:14

psota napisał(a):Co do moich poszukiwań - nie pamiętam większych szczegółów. Zostaje mi chyba czekać na ślepy traf, który sam mi je podsunie.

W takim razie mam pytanie ogólnikowe, pamiętasz może, jaka byłą długość tego opowiadania - kilkanaście/kilkadziesiąt rozdziałów? I czy to było tłumaczenie, czy nasze polskie opowiadanie, to by mi też coś rozjaśniło.
Artistisch
Nektar Młodości
Nektar Młodości

Postprzez Morwena » 21 gru 2012, 21:31

Psoto, jedyne drarry z książką, jakie kojarzę, to Cena skrzydeł. Niestety nie wiem, czy o to Ci chodzi. Nigdy nie przeczytałam więcej niż kilka pierwszych akapitów.
Kobieto, puchu marny, ty jesteś jak zdrowie...
Morwena
Moderator
Moderator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Postprzez slimarwen » 18 lip 2013, 16:34

Ja poszukuję opowiadania HP/DM z motywem takim, że Draco ma swoją ulubioną książkę, którą często czyta, a wraz z Blaise prowadzi pewien interes. Draco wymienia listy z autorem książki, a potem okazuje się, że tą tajemniczą osobą jest Potter. Co było dalej nie pamiętam.
Byłabym wdzięczna za jakąś wskazówkę.

chodzi o "MMusi Kochać Quidditch" http://www.fanfiction.net/s/5045610/1/M ... -Quidditch (zakończone, można znaleźć również na chomikach)
wiem, że pytanie zadane dawno, ale zostawiam dla przyszłych poszukujących :D
slimarwen

Postprzez Morwena » 01 lut 2014, 21:49

Ja poszukuję specyficznego opowiadania z dość dziwnym pairingiem - mianowicie Hermiona i Lord Voldemort/Tom Riddle.
Na pewno czytałam to na ff.net. Było to bardzo długie i zakończone.

Hermiona zostala porwana(?) przez Voldemorta i uczona "wyższej magii" dość szczególnymi metodami. W końcu została też kochanką Voldemorta. Przy końcu opowiadania przeniosła się do przeszłości - Tom był wtedy bardzo młody, mieszkał i pracował na Nokturnie. Hermiona została z nim związana jakimś zaklęciem, które powtórzyła w trakcie pobytu w przeszłości.
Chciała ja zabić zazdrosna Bellatrix. Voldemort chciał wykorzystać Hermionę do zdobycia olbrzymiej mocy, która ostatecznie przypadła w udziale Hermionie (o ile dobrze pamiętam, ciężarnej?).

Jeśli ktoś kojarzy, zna, widział, proszę dać znać.
Kobieto, puchu marny, ty jesteś jak zdrowie...
Morwena
Moderator
Moderator
Imperator ExLibris
Imperator ExLibris

Powrót do Harry Potter